Закарпаття: Продаж дозволів на видобуток води санаторіям
Кабінет Міністрів України погодив продаж двох спеціальних дозволів на видобування мінеральних вод у санаторіях «Сонячне Закарпаття» та «Поляна» на користь МПП «Алекс». Дозволи коштують 19,2 тис. грн та 28,7 тис. грн відповідно.
Редаговано: 30.04.2026
30.04.2026
0


Тут може бути ваша реклама
Залишити заявкуКабінет Міністрів України погодив продаж двох спеціальних дозволів на видобування мінеральних вод у санаторіях «Сонячне Закарпаття» та «Поляна». Дозволи передані на користь МПП «Алекс», яке належить львівському підприємцеві Олександру Свіщову та його партнерам.
Санаторії належать Федерації профспілок через ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Дозволи на видобуток води коштують 19,2 тис. грн у «Поляні» та 28,7 тис. грн у «Сонячному Закарпатті» (усе з ПДВ).
Зміна власника дозволів потребувала погодження уряду, яке було надано 24 квітня. Санаторії «Поляна» та «Сонячне Закарпаття» були арештовані у 2024 році у справі про незаконний видобуток та продаж мінеральної води.
«Надати право на відчуження на користь малого приватного підприємства «Алекс» прав на користування надрами, наданих дочірньому підприємству «Санаторій “Сонячне Закарпаття” приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» спеціальним дозволом на користування надрами, виданим Державною службою геології та надр від 3 червня 2002 р. № 2699; прав на користування надрами, наданих товариству з обмеженою відповідальністю «Санаторій “Поляна”» спеціальним дозволом на користування надрами, виданим Державною службою геології та надр від 10 вересня 1999 р. № 1983», — заявив Кабінет Міністрів України.
У 2025 році АРМА обрало управителя для санаторіїв – ТзОВ «Інвестиційна компанія «ТВК», фактичні власники якої – ексголова Львівської обласної держадміністрації Микола Кміть та члени його сім’ї.
Олександр Свіщов є президентом Федерації водного поло України та почесним консулом Туреччині у Львові. Контролює також спортивно-розважальний центр Leoland та інші бізнеси.
Віталій Свіщов, син Олександра, є депутатом Львівської обласної ради від «Європейської Солідарності».
Рекомендуємо
- Вашингтон + Слухання в Сенаті США + 400 млн доларів для України забрали з бюджетуУ проєкті бюджету США на 2027 рік забрали 400 млн доларів для України за програмою USAI. Це стало відомо під час слухань у комітеті Сенату США зі збройних сил.
02.05.2026
- Центр Львова: П’яний чоловік напав на інспектора з паркуванняУ Львові на площі Святого Теодора стався інцидент, де п’яний нападник побив інспектора з паркування під час виконання своїх обов'язків.
18.03.2026
- Вашингтон + Слухання в Сенаті США + 400 млн доларів для України забрали з бюджетуУ проєкті бюджету США на 2027 рік забрали 400 млн доларів для України за програмою USAI. Це стало відомо під час слухань у комітеті Сенату США зі збройних сил.
02.05.2026
- Центр Львова: П’яний чоловік напав на інспектора з паркуванняУ Львові на площі Святого Теодора стався інцидент, де п’яний нападник побив інспектора з паркування під час виконання своїх обов'язків.
18.03.2026
Інші публікації
Більше актуальних новин про Львів дивись у підборках.




















