LVIV.COM

Зміни в початковій освіті: без оцінок, домашки та парт у три ряди

Зміни в початковій освіті: без оцінок, домашки та парт у три ряди

100 українських шкіл навчатимуться за новим стандартом: без дзвінків на урок, оцінок та домашніх завдань. Якщо експеримент визнають вдалим, 1 вересня 2018 так навчатимуться у всіх школах України. 


У Міносвіти обіцяють, що тепер першокласників вчитимуть не заради знань, а заради вмінь. Акцент робитимуть на роботі в групі, роботі в колективі, а також на «емоційному інтелекті» – розумінні інших. Парти ставитимуть не в три ряди, а колом чи буквою “П”, щоб діти не зациклювалися на дисципліні й почувалися комфортно.

У першокласників не буде дзвінків на уроки, оцінок, домашніх завдань. Вчителі більше не вимагатимуть «залізної дисципліни», навпаки – дітей заохочуватимуть висловлювати свої думки.

Також першокласникам скоротять кількість уроків, інформацію подаватимуть блоками.

«Навчання ми розпочинатимемо з ранкової зустрічі, разом плануватимемо день. Кожен тиждень матиме свою тему, яку ділимо на блоки і розглядаємо з різних точок зору. Наприклад, одна із тем «Мій клас у школі», протягом п’яти днів ми аналізуємо, у чому особливість нашого класу, чим він відрізняється від інших, чому тут навчаються діти одного віку…» – розповіла ZAXID.NET Ірина Кураш, заступниця директора львівської школи «Світанок», яка бере участь у експерименті.

Вчителі пілотних шкіл пройшли спеціальну підготовку. Міністерство освіти провело кілька тренінгів підготовки для викладачів у експериментальних класах.

Восени на Львівщині до проекту долучаться дев’ять шкіл.

«Долучилися 4 школи, які відібрали для всеукраїнського експерименту, та 5 шкіл, які ми відібрали на обласному рівні для проведення пілотного проекту. Загалом у проекті візьмуть участь 608 дітей у 20 класах», – розповіла ZAXID.NET начальниця департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій.

На державному рівні до проекту долучаться львівські школи «Світанок» та №66, Бродівська школа №3, Дрогобицька школа №2. На обласному рівні – Золочівська «Школа радості», Сокальська школа №3, львівські школи «Дивосвіт», «Малюк» та №99.

«Обов’язковою вимогою відбору шкіл була наявність не одного першого класу, а кількох, аби ми могли проаналізувати реакцію та успішність дітей у одній школі, але у різних класах», – стверджує Любомира Мандзій.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають