LVIV.COM

Життя халявщика: 20 перевірених способів ні за що не платити

Життя халявщика: 20 перевірених способів ні за що не платити

Перекантуватись в друга одну ніч і залишитись на місяць? Прийти до батьків на обід, а вийти з закрутками і у напрямку бабусі за добавкою? Поїхати на море і ще й заробити? А на що ти здатен заради економії?


На перший погляд може здатись, що життя халявщика досить безтурботне. Нічим не переймаєшся, пливеш за течією і просто насолоджуєшся моментом. Але насправді все не так. Щоб підтримувати такий спосіб життя потрібен ретельний план. І навіть графік, куди ходити, що робити і де їсти. Бо без плану халявщик може швидко скотитись до жебрака. І щоб цього не сталось, розповімо тобі як прожити без грошей (або з їх мінімальною втратою).

Не дякуй.

Гастрономія. Способів перекусити за “дякую” велика величезність. І ось найбільш дієві.

Багаті друзі. Та й просто друзі теж підійдуть. Чим їх більше, тим краще. Бо так можна домовитись приходити щовечора до інших. Відповідно, проблема в приготування їжі принаймні на один прийом відпадає. Тут головне не переборщити і не заплутатись, у кого ти вже вечеряв цього тижня. Бо так можна лишитись і без друзів і без їжі (навіть невідомо, що гірше, правда?). Але є невеликий фокус. Якщо час від часу приносити в гості щось з собою, наприклад, пляшку вінішка, яку тобі дали батьки, то можна задобрити своїх жертв і продовжити абонемент на халявну вечерю.

Гості. Якщо у тебе є кава, або якийсь пакетований чай за 10 грн сто пакетів — ти щасливчик. Сміло клич гостей “на каву”, а “до кави” вони й самі щось принесуть.

Вечері в родичів. Найситніший варіант і можна користуватись необмежену кількість раз. Особливо це працює, якщо ходити в гості до бабусі. І вона буде рада компанії, і з собою ще кілька млинців загорне.

Прохід на велике весілля. Якщо ти в курсі, що в найближчому генделику намічається велике весілля, сміливо надягай костюм з випускного і заходь “козачком”. Але краще приходити в сам розпал забави, щоб менше кидатись в очі і не затримуватись надовго. Танцювати з нареченою не обов’язково, ми тебе попереджали.

Базар. На базарі можна швидко і ситно перекусити. Якщо пройтись по творожному ряду, а потім завернути до ковбасних прилавків — обід тобі запезпечений. Тут теж головне не переборщити і ходити щоразу на інший базар. Бабки вони такі — не тільки обговорять, але й запам’ятають халявщика в лице.

Відкриття виставок. Де відкриття, там і фуршет. Де фуршет, там і безкоштовна їжа. Тому полюби відкриття всього на світі як самого себе.

Розваги. Розваги теж бувають халявними. І мова не про безцільне тиняння вулицями, а про справжнє часопроведення дорослих людей. Ну наприклад:

Безкоштовні дні і дні відкритих дверей. Вони бувають в кожному музеї, на виставках, чи інших закладах. Чудовий варіант часопроведення, що ще й користь принесе.

Пробні заняття на фітнес. Майже кожен спортзал практикує безкоштовне пробне перше заняття з ціллю заманити до себе людей. А якщо погуглити спортзали в місті — їх виявиться зовсім не мало. От тобі і розклад занять на місяць.

Дні глядача в кіно. Тут безкоштовно подивитись фільм не вдастся, але можна тримати руку на пульсі у сфері кінематографу на досить пристойні гроші.

Безкоштовне навчання онлайн. Ну а чим не часопроведення та розвага? Ніхто ж не каже вивчати математику, чи філософію (хоча, чому б ні?). На чисельних освітніх платформах є безкоштовні уроки на всі теми. Реально на всі.

Подорожі. У це важко повірити, але навіть подорожувати можна з мінімальним бюджетом. А якщо пощастить, то й взагалі без нього.

Вписки на ніч, Каучсерфінг. Чудовий варіант, хто шукаєш безкоштовного прихистку і вечері.

Літати лоукостами? Ні, не чули. Тільки автостоп, тільки хардкор. Це найдешевший спосіб подорожування. Щоправда, і найдовший. Але кілька додаткових днів в дорозі лише прикрасять відпустку.

Причепитись до екскурсії. Якщо ти один, а екскурсія велика, то зайвих вух можуть не помітити. Або просто не будуть нічого із “зайцем” робити.

Безкоштовні дні. Той самий принцим, що й у рідному місті, тільки закордоном варіантів більше.

Студентський, чи посвідчення преси. Ну а якщо у тебе на руках є така розкіш, як студентський квиток, чи посвідчення преси, вважай, що тобі відкривають двері майже усі заклади.

Стиль і зовнішність

Купони, акції, розпродажі. Тепер це твої найкращі друзі. Не кажучи вже про те, що купуєш два за ціною одного, і зайвий екземпляр продаєш десь на відповідних сайтах.

Спільноти, де речі віддаються просто так. Швидкий спосіб одягнутись і нажитись необхідним (і не дуже) барахлом. Але й зловживати цим не варто, бо ти й справді можеш наразитись на публічний осуд.

Повернення товарів. Ох, ця чудова можливість повертати речі протягом двох тижнів. Трохи доведеться повозитись із документами та бланками повернення, але якщо хочеш сходити в гості у новому прикиді — час йти на шопінг.

Курси підвищення кваліфікації, чи здача заліків при ПТУ. Хочеш постригтись на халяву? А поїсти? Тоді сміливо відправляйся у відповідні ПТУ у час заліків. Перукарі та майбутні кухарі саме так і здають свої сесії — тренуючись на халявщиках.

Безкоштовні пробники косметики. Вони є майже в будь-якому магазині, чи аптеці. Тому відкинь сором’язливість і сміливо розповідай, як ти давно хотів/хотіла спробувати цей крем, але вагаєшся, чи він тобі підійде. При правильній подачі консультанти часто дарують пробники просто так.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають