LVIV.COM

“Збудуй хату з лободи” – як український стартап будує екожитло з конопель

Збудуй хату з лободи - як український стартап будує екожитло з конопель
Матеріал для утеплення та будівництва житла Hempire-mix зроблений в основному з технічних конопель. Він дружній до довкілля, пише Економічна правда.

Як виготовляють?

Hempire-mix – це суміш, яку виготовляють з подрібнених стебел технічних конопель, вапна та спеціально розробленого сполучного матеріалу.  Всі матеріали, які використовують при виготовленні, є природними. Матеріал стійкий до вологи, має високу паропроникність, не горить і не псується. Через високу концентрацію вапна, лужної речовини, у ньому не заводяться гризуни та грибки.

Збудуй хату з лободи - як український стартап будує екожитло з конопель2

Одна з найкращих властивостей матеріалу – це його пористість. Завдяки цьому він добре регулює температуру в приміщенні – зберігає тепло, коли холодно, прохолоду – коли тепло і регулює вологість повітря.

Утеплювати матеріалом можна не тільки фасад, а й підлогу, фундамент і дах. Конструкція виходить монолітна і може повторити будь-яку форму.

Процес утеплення або будівництва відбувається дуже швидко. Опалубку можна знімати вже за півгодини після укладання матеріалу.

Збудуй хату з лободи - як український стартап будує екожитло з конопель2

Помешкання з такого матеріалу уже є в Києві, Львівській та Харківській областях. Компанія планує будівництво в Одеській та Житомирській областях.

Хоч матеріалом з конопель можна утеплювати приміщення, але будівництво все ж краще. На перший погляд цей екологічний матеріал є дорожчим, аніж решта утеплювачів. Але відсутність додаткових витрат компенсовує різницю.

Що за компанія?

Hempire UA заснував Сергій Коваленков. Компанія стала стала однією з перших в Україні, яка перемогла у першому етапі програми “Кліматичні інноваційні ваучери” від Greencubator як проект, що розробляє рішення для зниження шкідливих викидів.

Вона отримає від ЄБРР 20 тис євро на сертифікацію своєї технології і вихід на місцевий та європейський ринки. Поки що з цього матеріалу можна будувати лише приватні будинки. Будівельні норми не дозволяють використовувати Hempire-mix для зведення офісів або утеплення багатоквартирних будинків.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають