LVIV.COM

Друге дихання закинутого заводу на Підзамче – хаб Zavod Republic

Ділися або не палися

Друге дихання закинутого заводу на Підзамче - хаб Zavod Republic
Вікторія Золотова

Двадцять п’ять років тишу в корпусах заводу радіоелектронної медичної апаратури розрізали удари молотків і дзвінкі голоси. Після занепаду у 90-х будівлю знову оживили рік тому: сюди заселилися митці та підприємці Львова. З виробничого простору, який роками пустував, завод перетворився на фабрику креативних розробок.

Zavod Republic
Zavod Republic
Zavod Republic
Zavod Republic

У радянські 60-ті Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури був найбільшим виробником медичного обладнання в Україні. З роками попит згасав, згодом виробництво частково згорнули, деякі корпуси закрили. Минали роки, пусті приміщення наповнювали мотлохом. Журнали змін припадали пилом, сирі стіни чорніли, паркет тьмянів. В коридорах гори забутих вольтметрів, червоних відкидних стільців як в кінотеатрі, телевізорів-коробок. Час зупинився за склом нерухомого механічного годинника.

Zavod Republic
Zavod Republic

Сьогодні будівля прокинулася від радянського сну: мотлох винесли, стіни пофарбували, вікна відмили, з адміністрацією домовилися про оренду двох корпусів - адміністративного та виробничого. Щоправда, в адміністративному не дозволяють встановлювати опалення з технічних причин, однак молодь це не лякає.

Zavod Republic
Zavod Republic

Цих молодих людей привели сюди різні цілі: багатьох привабила ціна, хтось знайшов тут незалежність, комусь сподобалось оточення однодумців.

Зараз тут адаптували свої майстерні пекарі, швеї, столяри, ковалі, друкарі, художники, дизайнери, фотографи, архітектори та інші. Тут навіть працює театральна трупа та картинна галерея, також проводять вечірки.

Хто тут?

 

 

Heyday - Zavod Republic
Heyday - Zavod Republic

Бренд одягу Heyday

 

Zavod Republic
Zelenew - Zavod Republic

Лабораторія ресайклінгу Zelenew

 

Галерея Zefirina - Zavod Republic
Галерея Zefirina - Zavod Republic

Галерея Zefirina

Hochu Rayu - Zavod Republic
Hochu Rayu - Zavod Republic

Дизайн-бюро Hochu Rayu

Zavod Republic
Zavod Republic

Друкарня MiniZavod

В планах у активістів - заселити і подвір’я РЕМА. Колишній колектор для охолодження, від якого залишилася бетонна яма, згодом перетворять у відкритий басейн з лаунж зоною. На подвір'я планують запросити ресторацію чи кав’ярню, аби наблизити пересічних людей до заводу та нарешті повністю оживити промзону.

Ganok - Zavod Republic
Zavod Republic
Зараз читають