LVIV.COM

За незаконну вирубку лісу ввели кримінальну відповідальність

За незаконну вирубку лісу ввели кримінальну відповідальність

За незаконну вирубку каратимуть штрафами, за контрабанду — позбавленням волі від 3 до 5 років. Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.


Що змінилося?

  • За пошкодження дерев, чагарників, їх незаконну порубку громадян каратимуть штрафом від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів, а посадових осіб від 150 до 300.
  • Особа, що протягом року вже притягувалася до адміністративної відповідальності, платитиме удвічі більшу суму.

Новим законом передбачені такі доповнення до Кримінального кодексу:

  • Переміщення матеріалів через митницю поза митним контролем ( чи приховано від митного контролю) карається позбавленням волі від 3 до 5 років.
  • Особам, які притягувалися до кримінальної відповідальності раніше, загрожує термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  • Нелегальна вирубка деревини у лісових насадженнях, її перевезення, зберігання та збут караються грошовим штрафом у розмірі від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів громадян або позбавленням волі до 3 років.

Раніше за незаконну вирубку лісу українські суди призначали мінімальне покарання у вигляді штрафу близько 5 тисяч гривень.

За останні роки лісистість України скоротилася на 11%. Щороку браконьєри вирубують  20% від об’єму деревини, що виробляється в країні. Букові праліси Карпат входять до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. За 4 роки у Карпатах вирубали територію, еквівалентну розміру 111 футбольних полів.

За незаконну вирубку лісу ввели кримінальну відповідальність

Гожельна Таня LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають