LVIV.COM

З українських підручників хочуть прибрати слова “негри”, “цигани”, “жиди” і “батьки”

З українських підручників хочуть прибрати слова негри, цигани, жиди і батьки

МОН України проводить антидискримінаційну кампанію. Тому після експертизи планують вилучити з підручників слова “негри”, “жиди”, “цигани” і “батьки” та додати людей з інвалідністю, повідомляє прес-служба Міністерства.


Експертиза шкільних підручників виявила, що в них повністю відсутні герої, які представляють людей з інвалідністю, а особи похилого віку зображуються виключно немічними.

Ще фахівці пропонують замінити слово “батьки” на слово “рідні” у завданні: “Разом із батьками обговори, де можна гратися”, оскільки в Україні майже три мільйони дітей проживають у неповних сім’ях, а це майже 40% дітей. Мова іде про тих, хто живе виключно з дідусями та бабусями, із старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками.

З цієї ж причини висловлюються застереження до макетів підручників, де зображення підбираються виключно з повною сім’єю. Наприклад, один з цьогорічних висновків до підручника для 1 класів пропонує зняти питання “Як і де познайомились твої батьки?”.Поруч одразу дається пояснення, що можлива дискримінація за сімейним станом, адже питання буде некоректним, якщо:

  • мама одна виховує дитину, зачату в результаті зґвалтування;
  • мама або тато уже перебувають в іншому шлюбі і не бажають говорити про біологічного батька/матір дитини;
  • дитина, у якої померли батьки, виховується іншими родичами, які не знають, не пам’ятають або їм важко розповідати про знайомство батьків дитини тощо.

Крім цього, ознаки дискримінації мають і ті завдання, які зображують хлопчиків/дівчат у стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки. Так, це можуть бути уявлення, що про дітей можуть піклуватися лише дівчата чи що технічними професіями можуть займатися виключно хлопці.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах

Твій Бро LVIV.COM

Ділись, Бро

Зараз читають