LVIV.COM

З українських підручників хочуть прибрати слова “негри”, “цигани”, “жиди” і “батьки”

З українських підручників хочуть прибрати слова негри, цигани, жиди і батьки

МОН України проводить антидискримінаційну кампанію. Тому після експертизи планують вилучити з підручників слова “негри”, “жиди”, “цигани” і “батьки” та додати людей з інвалідністю, повідомляє прес-служба Міністерства.


Експертиза шкільних підручників виявила, що в них повністю відсутні герої, які представляють людей з інвалідністю, а особи похилого віку зображуються виключно немічними.

Ще фахівці пропонують замінити слово “батьки” на слово “рідні” у завданні: “Разом із батьками обговори, де можна гратися”, оскільки в Україні майже три мільйони дітей проживають у неповних сім’ях, а це майже 40% дітей. Мова іде про тих, хто живе виключно з дідусями та бабусями, із старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками.

З цієї ж причини висловлюються застереження до макетів підручників, де зображення підбираються виключно з повною сім’єю. Наприклад, один з цьогорічних висновків до підручника для 1 класів пропонує зняти питання “Як і де познайомились твої батьки?”.Поруч одразу дається пояснення, що можлива дискримінація за сімейним станом, адже питання буде некоректним, якщо:

  • мама одна виховує дитину, зачату в результаті зґвалтування;
  • мама або тато уже перебувають в іншому шлюбі і не бажають говорити про біологічного батька/матір дитини;
  • дитина, у якої померли батьки, виховується іншими родичами, які не знають, не пам’ятають або їм важко розповідати про знайомство батьків дитини тощо.

Крім цього, ознаки дискримінації мають і ті завдання, які зображують хлопчиків/дівчат у стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки. Так, це можуть бути уявлення, що про дітей можуть піклуватися лише дівчата чи що технічними професіями можуть займатися виключно хлопці.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають