LVIV.COM

З 1 січня в містах обмежать швидкість руху до 50 км/год

З 1 січня в містах обмежать швидкість руху до 50 км/год

В офіційному виданні “Урядовий кур’єр” опублікували Постанову уряду про обмеження максимальної швидкості руху авто у містах з 60 до 50 км/год. 


“На сьогодні в переважній більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в особливих пунктах – 30 км/год. Таким чином прийняття акта дозволить наблизити національне законодавство до законодавства Європейського Союзу”, – йдеться у поясненні до постанови.

Зміни набудуть чинності з 1 січня.

Для чого це?

Нову швидкість руху для населених пунктів встановили для того, щоб зменшити кількість ДТП та наблизитися до міжнародних стандартів (раніше обмеження швидкості було до 60км/год).

“Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%”, – розповів очільник МВС.

Також МВС підготувало ще кілька нововведень:

  • Новий штраф за перевищення дозволеної швидості руху (50 км/год) – 3 400 гривень (зараз штраф становить 510 грн);
  • Якщо залишиш місце ДТП – штраф 3400 грн та можливість позбавлення водійських прав на 6 місяців;
  • У 20 разів збільшився штраф за управління транспортом без права керування – 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень;
  • Особи без права керування, платитимуть штраф  20 400 гривень, а за повторне порушення протягом року – 40 800 гривень;
  • Запровадження системи автоматичної фото та відеофіксації порушень ПДР;
  • Зміни у видачі посвідчення водія: строк дії першого водійського посвідчення буде 2 роки, а наступне – на 30 років, якщо водій не мав трьох або більше адміністративних правопорушень.

З 1 січня в містах обмежать швидкість руху до 50 км/год

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають