LVIV.COM

Їж, твори, кохай – як створити фестиваль у контейнері

Ділися або не палися

Їж, твори, кохай - як створити фестиваль у контейнері
Марина Романцова

Кажуть, що за Оперним життя немає. В якійсь мірі це може і правда, адже рідко який турист забрідає настільки далеко. Однак для львів'ян, які цінують якісну музику і люблять фести, є деяка локація. 


 

Фото графіті з веселкою

Я вже бувала тут раніше на Craft Beer & Vinyl Music Festival. Територія величезна - !FESTREPUBLIC, що раніше був заводом "Галичскло", займає близько 2-х га. Серед сюрреалістичних кавалків скла, що де-не-де трапляються під ногами, нагадуючи про минуле життя заводу, зустрічаю не менш хардові морські контейнери. І хлопців, що малюють графіті в одному із них.

Відео з офіційної сторінки фесту на Facebook.
Фарба
Скло
Хлопець малює
Контейнери

Небо синіє, вітри роблять масаж піском по ногам, а величезна труба заводу височіє, як ратуша. Не дивно, що так: скоро фестивальну територію перетворять на невелику модель нового міста.

 

Фото території заводу
Фото з офіційної сторінки фесту на Facebook
Назви вулиць в середині приміщення

"Ми орієнтуємось на креативне децентралізоване місто. У нас є кілька локацій, що претендують на звання центрів творчої культурної тусовки. Для туристів центром нехай залишається площа Ринок, а ми будемо робити щось своє", - каже Ляна Мицько. 

 
Карта фесту

Ляна вже близько восьми років займається організацією фестивалів, але у Підзамче, каже, закохалась. 

Ляна фото

 

 

"Багато хто думає, що я народилась у цьому районі, але це не так. Хіба, десь в минулому житті... Мені тут подобається і душею тягне, тому хочу приносити культуру і оживити район. Знаєш, є люди, що працюють на роботі, а є такі дебільні, як я, що живуть своєю справою. Тішуся, що намріяла для фестів цей завод. Тут круто!"

 

 
Фото з Facebook

З чого почати організацію фесту? 

  • "Думка. Крута ідея, яка змогла би захопити тебе. Те, чим ти захочеш поділитись з іншими.

Для "Їж, твори, кохай!" ми вибрали місто. Кожна фестивальна зона представлятиме собою маленьку креативну вуличку, схожу на вільні райони Дубліна, Берліну, Кракова чи Вільнюса, де можна знайти щось цікаве. Зони три: їжа, творення і кохання. 

  • Місце. Треба полюбити ту локацію, на якій плануєш робити фест. Побачити, як він виглядатиме, якщо зробити так і так, якщо поставити те і те. 

Ми віднайшли контейнери. Для зони творення ми обладнаємо місця у контейнерах для людей, що представлятимуть свої цікавинки. Надаватимемо місце та світло, а все решта - їх власний креатив. 

У заводу Репаблік є Зелений Татко, якого запросили на фестиваль. Він переробляє пластик і робить з нього дивовижні дизайнерські штуки. Планую, що цьогоріч його машинка для переробки опиниться у фестивальному гаражі, а сам Татко показуватиме, як це все працює. 

Сліди на бетоні
План території фесту

 

  • Комфорт. Організовуючи фест, треба завжди думати про людей, для яких він робиться і облаштовувати все необхідне. 

Для "Їж, твори, кохай!" у зону їжі запросили кілька топових ресторацій Львова. Вони імітуватимуть міські вулички: будуть офіціанти, меблі, в кожного буде щось своє. Дитяча зона теж буде незвичайна - діти зможуть спробувати різні види професій. Пам'ятаю, що на фестивалі пива і вінілу, де ми зробили дещо схоже, дітлахи бавились і не хотіли йти додому!

Для тих, хто захоче потанцювати, передбачена тиха вечірка на терасі. Незвичного формату: оскільки сусіди скаржаться на голосну музику ввечері та можуть викликати поліцію, кожен матиме навушники і слухатиме треки в них. Можливо, вид тих, що танцюватимуть для тих, в кого не буде навушників, здасться дивним, але такого на відкритому просторі у Львові ще ніхто не робив. Ми будемо першими!

  • По-максимуму використовувати знайомства, друзів, зв'язки та власне вміння спілкуватися. 

Коли я організовувала свою першу подію - фест у закинутому трамвайному депо - я була мала, дурна і недосвідчена. Другий курс інституту! Фест вийшов класний, але було багато дурних помилок, яких можна було уникнути, маючи трохи більше досвіду. На щастя, мені допомагали мої друзі, а завдяки цьому фесту я познайомилась з багатьма неймовірними людьми. А ще був випадок, коли організовувала концерт у стриптиз клубі. Епатувала: у Львові немає місця для проведення концерту, ось і організую його в стриптиз клубі! І дійсно: під час виступу дівчинка танцювала на шесті. Гарно.

До речі, про стриптиз: на "Їж, твори, кохай!" буде зона кохання. Там представлятимуться роботи відомих (і не дуже) та талановитих майстрів та майстринь свого жанру. Буде відео- та фотовиставка, присвячена галицькій еротиці та культовому галицькому весіллю 90-х під пісні Круга. 

Вміння спілкуватись дозволило залучити на фест крутих музикантів. Виступатимуть dj Rud, Submarina, Somali Yacht Club, stoner rock, Виктор Ужаков, який приїде з Новосибірську, та багато інших. Для музикантів ми робимо окрему афішу та анонсуємо їх у Facebook

План фесту
Плани на фест
  • Старатись, аби кожен, хто відвідає твій івент, виніс для себе щось цікаве і корисне.

На "Їж, твори, кохай" буде невеличка цікавинка. У зоні кохання талановита Kinder Album, яка славиться "фрейдівськими" роботами аквареллю, буде долучати до свого мистецтва людей. Кожен зможе прийти і зліпити з тіста свій улюблений вареник. 

  • Довіряти та вірити в себе, слухати інтуіцію та не опускати руки.

На тернистому шляху створення фесту може трапитись всіляке. Коли робила Craft Beer & Vinyl Music Festival, організувала прес-конференцію, на яку ніхто не прийшов! Таке трапляється, особливо, коли робиш щось нове, чого до тебе в місті ніхто не робив. Всі: і журналісти, і в ЛМР чули слово "пиво" і чіплялися за нього так, ніби на фесті робитиметься щось нездорове чи дике. Але в кінцевому результаті я не бачила жодну людину, яка набухалася на фестивалі або побила склянки чи пляшки. З 4 тисяч проданих склянок розбили лише одну, адже крафтове пиво п'ється дегустаційними дозами, не більше 200 грам і нажертися з того ну дуже важко. Звісно, поки що у Львові немає тієї європейської культури смакування крафтового алкоголю, але все ще попереду. 

  • Бути організованим та вміти працювати у межах дедлайну.

Ця робота ніколи не буде роботою до шостої. Це постійний стрес, багато чого треба тримати в голові і готуватися до того, що доведеться в офісі поселитися. Але, як на мене, це того вартує!". 

Дизайн афіші

Як заробити на фесті?

Треба одразу усвідомити, що організація будь-яких подій - це діло затратне. Інколи доводиться вкладати свої гроші, а інколи везе, і можеш знайти інвестора. Та є правило: де з'являється культура, туди підтягується бізнес. 

"Вхід на "Їж, твори, кохай" коштує 50 грн, вам ще й значок з бонусами дадуть. Він потім дасть можливість отримати знижки, бонуси і привілегії на наступних івентах. Будуть і платні локації - це сценічні івенти: 100 грн коштуватиме вхід на тиху і техно вечірку, а для тих, хто матиме значок - 50 грн. Добратися сюди легко - від Порохової буде безкоштовний трансфер".

Зараз читають