LVIV.COM

Як знизити свою продуктивність і почати ЖИТИ 👊

Як знизити свою продуктивність і почати ЖИТИ 👊

Вище, швидше, сильніше. Працюй на максимумі. Принось користь суспільству, рятуй планету, борися за справедливість… Досить! Людина – не машина. Людина не повинна бути ефективною. Вона має бути ефектною!

Перекладено з сайту bit.ua


У нас було два мішки ноотропів, кілька літрів кави, п’ять різних додатків для планування завдань, три челенджі в соцмережах, фітнес-трекер, біографія Джобса і безліч мотивуючих цитат всіх сортів і кольорів. Не те, щоб це був необхідний запас для життя, але якщо почав/ла підвищувати свою продуктивність, потрібно йти до кінця. Єдине, що викликає побоювання – це мотивуючі цитати. Ніщо в світі не буває більш безпорадним, безвідповідальним і порочним, ніж людина з мотивуючими цитатами. І рано чи пізно ми перейдемо і на цю погань.

Вище, швидше, сильніше. Працюй на максимумі можливостей, засиджуйся до ночі, збільшуй ККД. Бажано бути корисним/ою не тільки роботодавцю, але і суспільству в цілому: волонтерити, рятувати планету, боротися за справедливість. А якщо видалася вільна хвилина, потрібно не батонити на дивані, а розвиватися: ходити на курси і в спортзал, спілкуватися з потрібними людьми, придумувати нові блискучі ідеї і так далі. Навіть розваги повинні бути ефективними: яскравими, стильними і осмисленими. Кожна секунда на вагу золота!

Як знизити свою продуктивність і почати ЖИТИ 👊

Від цього нескінченного тиску ти перетворюєшся або в робота з тремтячими руками, або в людину похилого віку з мертвим поглядом. Дохід зростає, але разом з ним зростає тривожність. Успіх доводиться запивати антидепресантами.

Тисне не тільки інформаційний шум і нескінченний ярмарок марнославства в соцмережах. Тисне ще й Романтика Стартапів: модне переконання, що для Успіху потрібно гарувати з ранку до ночі, немов маніяк або натхненний художник. В окремих випадках сюди додається синдром відмінника: мовляв, потрібно все робити правильно і отримувати хороші оцінки, інакше сваритимуть.

Але людина – не машина. Людина – це витвір мистецтва. Людина не повинна бути ефективною. Вона повинна бути ефектною!

Сім порад для тих, хто втомився від тиску продуктивності:

1. Проведи день в ліжку

Саме як радить Морріссі. Мається на увазі робочий день, інакше не зарахується. “Захворівши”, вимкни інтернет і до вечора плюй в стелю – це перший крок до одужання від метушні. Погладь кота, подивися у вікно, намалюй квіточку. Можна ще погуляти, але обов’язково без мети. Неробство оспівували ще античні філософи. Уяви себе Аристотелем, за яким повзають мухи, а йому лінь їх відганяти – адже він думає про вічне.

2. Почни вивчати щось непотрібне

Слово “непотрібне” в сучасному світі перекладається як “те, що неможливо монетизувати”. Те, що тобі ніколи не знадобиться на роботі і не підвищить твою ринкову вартість. Кинь курси іспанської та вивчи замість нього санскрит. Займись спостереженням за птахами. Стань експертом/кою по візантійській літературі. Подумай про вічне разом з Аристотелем.

3. Припини читати новини

Не тіш себе ілюзією, ніби тобі потрібно бути в курсі важливих подій. По-перше, не потрібно. По-друге, черговий голлівудський секс-скандал складно назвати чимось важливим. Вакуум, який утворюється після відключення цього шуму, зручно заповнити непотрібними дослідженнями з попереднього пункту. І поки всі туплять у клікбейти, у тебе відкрита вкладка з лекціями Мамардашвілі по топології часу – нехай заздрять.

4. Не займайся справами після сьомої

Справи, які ти вирішуєш після 19.00, накопичуються на стегнах і мішках під очима. Мозок не може їх вчасно переварити, через що тобі будуть снитися кошмари про двійку за контрольну з алгебри. Натренувавшись, можна пересісти на більш сувору дієту: не мати справ після 16:00, а згодом не мати їх взагалі.

5. Покинь секту Святої П’ятниці

Ой, скоро чергові вихідні, потрібно терміново придумати, чим зайнятися! Інакше задавить почуття провини за недостатні розваги на тлі загальної пульсації життя, так? Вирватися з цього порочного кола просто: забий на вихідні і влаштуй собі пригоди в будні. Справжні пригоди: з піснями, вандалізмом і провалами в пам’яті. А потім розлякуй колег ранковим перегаром. Нехай заздрять.

Як знизити свою продуктивність і почати ЖИТИ 👊

6. Додай нотку бомжуватості в свій зовнішній вигляд

Ранковий перегар відмінно поєднується з пом’ятим одягом. Запусти себе трошки. Всім байдуже, як ти виглядаєш. Надмірна увага до свого луку – ще один невроз, який потрібно подолати. А намагатися комусь подобатися – взагалі остання справа. “Але я ж зіпсую собі репутацію!” – напевно подумав/ла ти. Що ж, в такому разі тобі ще рано на свободу.

7. Сповільнюйся

Вибирай довгі маршрути. Їж повільно і уважно. Не відповідай на повідомлення відразу, а на телефонні дзвінки не відповідай взагалі. Слухай музику альбомами і ніколи не фоном. Замість ранкового душа – ванна хвилин на сорок. Відмовся від даркнета і закладок на користь старих-добрих бариг, які завжди запізнюються і пропадають. Запізнюйся і пропадай сам/а. Життя занадто коротке, щоб поспішати.

Ну або…

Як зберігати продуктивність упродовж дня – поради від львівських ІТ-фахівців

Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають