LVIV.COM

Як знести МАФ – інструкція з 6-ти кроків

Як знести МАФ - інструкція з 6-ти кроків

Незаконний МАФ давно муляє перед очима, але ти не знаєш, що робити? Лови інструкцію до дій! 6 (не)простих кроків від студента, який таки домігся справедливості. 


Жив-був МАФ, який затуляв прохід по тротуару протягом кількох років. Пішоходи мусили обходити його по проїжджій частині.

Як знести МАФ - інструкція з 6-ти кроків

Аж раптом, з’явився студент Микола Рибитва, якого це вкрай дістало.

Як знести МАФ - інструкція з 6-ти кроків

Хлопець самотужки домігся демонтажу МАФу, а покрокову інструкцію виклав у мережу, бажаючи поділитися досвідом:

“МАФи в Києві вже давно почали з’являтися як гриби після дощу. Проте часто за поетичною назвою “малої архітектурної форми” стоїть аж ніяк не поетичний вигляд, а сам МАФ не полегшує життя мешканцям, на що покликаний, а навпаки його псує, заважаючи вільно пройти тротуаром. Що робити в такій ситуації? Виявляється, кожен із нас здатен зробити значно більше, аніж просто поскаржитися на таку несправедливість у житті. Але про все по-порядку”.

1. Дізнайся, чи законно встановлений МАФ.

Тобто чи має він відповідні документи. Як? Залиши звернення на сайті 1551 або подивитися інформацію на сайті містобудівного кадастру.

2. Якщо МАФ документів не має – він підлягає демонтажу.

Тут все просто – надішли лист-звернення на адресу Головного управління контролю за благоустроєм, яке здійснює демонтажі і just wait.

Якщо МАФ законний – дивись наступні кроки.

3. Вимагай винести твою скаргу на Комісію з питань тимчасових споруд, що працює при Департаменті містобудування.

Зробити це може або районна адміністрація, або Департамент містобудування. Тому починай штурмувати їх листами-скаргами з вказівками на те, чим заважає МАФ. Чим більше листів – тим краще!

“Я надсилав скарги на МАФ і в райадмністрацію, і в Департамент, і в КМДА (остання передає ваші заяви в райадміністрацію та департамент, але вже своїм дорученням). Урешті-решт, з огляду «на велику кількість скарг на те, що МАФ заважає прохожу», хоча всі скарги були моїми , районна адміністрація звернулася до Комісії, і після кількох таких звернень це питання не неї винесли. На засідання комісії довелося чекати кілька місяців”, – пише Микола.

4. Озбройся буквою закону.

  • Перевір, чи дотримує МАФ цю вимогу:

У населених пунктах МАФ (окрім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, алей на відстані не менше ніж 1 метр, але не ближче ніж 5 метрів до проїзної частини доріг і вулиць.

Забороняється розміщувати малі архітектурні форми:

  1. біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території;
  2. ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць; 
  3. в охоронних зонах інженерних комунікацій; 
  4. на зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що її позначає (крім малих архітектурних форм, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків); 
  5. на штучних спорудах (окрім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено затвердженим проектом будівництва або реконструкції).

Деталі у постанові Кабінету Міністрів.

“Варто зазначити, що в моєму випадку МАФ порушував майже всі ці норми, про що я згадував у кожній заяві, але підставою винесення на Комісію стало не це, а саме той факт, що МАФ заважає пройти тротуаром. Прикро, але про порушення законних норм (і те, що попри ці порушення йому все ж видали документи) не згадали жодного разу”, – ділиться Микола.

5. Комісія!

Нарешті, твоє питання винесли на комісію. Але тепер потрібно, щоб вона винесла задовільне рішення. Проконтролюй це!
Як знести МАФ - інструкція з 6-ти кроків
  • Прийди туди особисто (заявникам приходити можна);
  • Візуалізуй проблему – візьми на флешці фото МАФу і попроси показати його на проекторі;
  • Попроси встановити термін вирішення проблеми, коли ухвалюватиметься рішення.

Розклад засідань та їхні результати шукай тут.

6. Чекай, контролюй і вір.

Якщо Комісія винесла рішення на твою користь, питання відправляється блукати по колах бюрократичного пекла. Але процес знесення може тривати місяці, тому, щоб не було “сюрпризів”, уважно за ним стеж.

“У моєму випадку Комісія постановила доручити Районній адміністрації зв’язатися з власниками МАФу, узгодити схему його перенесення, надіслати її у Департамент архітектури і (УРА) разом із Департаментом благоустрою перенести МАФ. Постановила вона це в лютому й (завдяки втручанню депутата) дала термін в один місяць на вирішення питання, а звільнилася вулиця Сковороди від МАФу аж… влітку.

Увесь цей час районна адміністрація не контактувала з власниками, та й взагалі нічого не робила, писала відписки, Департаменти Благоустрою та Архітектури чекали відповідей від Районної адміністрації, а ми з помічниками депутата кожен час від часу писали до всіх них звернення. Уся бюрократія зайняла півроку. Кінець кінцем, через “небажання власника МАФу вирішувати питання перенесення добровільно” РДА все ж попросила Департамент Благоустрою його демонтувати”, – ділиться Микола.

 

Ось така інструкція. А ти стикався/лась із незаконними МАФами? Пиши в коментах!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають