LVIV.COM

Як вберегтися від грипу (забудь про часник), і що робити, коли захворів

Як вберегтися від грипу (забудь про часник), і що робити, коли захворів

За минулий тиждень на Львівщині зафіксували 9 тисяч хворих на інфекційні захворювання, кажуть в ЛОДА. Епідемії наразі немає, однак до грипу варто готуватися заздалегідь, тим паче, що пік захворюваності серед населення припадає на зимові місяці. То як вберегтися від грипу та що робити, якщо таки захворів? Як діяти, якщо захворіли рідні? Порадами діляться медики.


Як вберегтися?

Як вберегтися від грипу (забудь про часник), і що робити, коли захворівНаталія Тімко

Головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА

Покладіть собі у кишеню назальний спрей. Він може бути промислового виробництва, придбаний в аптеці, або ж його можна зробити  самостійно. Для цього слід налити води, додати чайну ложечку солі і кожні півгодини промивати носові ходи. Це абсолютно не боляче і не важко.

Якщо вірус опиняється у носоглотці, він менше часу буде триматися, оскільки ми його звідти вимиватимемо.

Пам’ятайте про те, що той, хто має з собою вологі серветки, спиртовмісний антисептик,  хоча б раз в 15 хв обробляє ним руки, зменшує ризик інфікування вірусом грипу на 90%. Ще раз повторюю те, що найпростіші речі рятують життя.

Щодо неспецифічних заходів профілактики, жоден часник не захистить від вірусу грипу… Єдиний специфічний захист – вакцинація.

 

Що робити, якщо ти захворів

Як вберегтися від грипу (забудь про часник), і що робити, коли захворів

Уляна Супрун

в.о. міністра охорони здоров’я України

Захворів – сиди вдома! Це перше правило для кожного, хто відчуває, що хворий на грип чи застуду. Таким чином ви захистите себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Наступним кроком має бути звернення до вашого сімейного лікаря, педіатра або терапевта для дитини. Тільки фахівець правильно визначить, яке лікування вам потрібне.

Зазвичай симптоми грипу виявляються у різкому підвищенні температури тіла (більше 38 °С), головному болю, болю у м’язах, болю у горлі, кашлю, нежиті. Збережіть собі поради Міністерства охорони здоров’я України для полегшення симптомів грипу. Разом із призначеннями лікаря вони допоможуть перенести хворобу без ускладнень та швидко встати на ноги.

Як вберегтися від грипу (забудь про часник), і що робити, коли захворів

Що робити, коли хтось із рідних захворів?

  • У помешканні слід відкривати кватирки кожних 30-40 хв,
  • виділити по можливості хворому окрему кімнату, окрему тарілку, виделку, ложку,
  • змінювати постіль,
  • тим, хто із хворим контактує, слід вакцинуватися.

 

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають