LVIV.COM

Як уникнути отруєння грибами

Як уникнути отруєння грибами

Щороку під час грибного сезону трапляються випадки отруєння грибами. В ЛМР сформували список правил, які допоможуть уникнути лікарняного ліжка.


Гриби мають властивість накопичувати різні отруйні речовини, тому їх не можна збирати у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом, уздовж залізничних трас. Екологічно нечистий гриб небезпечний, як і отруйний. Також можна отруїтися і червивим грибом.

Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізнити отруйні гриби від їстівних – гриби треба знати.

Бліда поганка

бліда поганка

Найнебезпечніший гриб. Зустрічається вона часто. Недосвідчені грибники іноді плутають її з печерицями або сироїжками. У поганці, як і в інших грибах, дуже багато амінокислот, жирів та інших корисних речовин. Але гриб містить сильну отруту – аманітотоксін.

Він не руйнується при термічній обробці, не розчиняється у воді. Одна бліда поганка, яка потрапила в їжу, може згубити трьох-чотирьох дорослих людей. Бліді поганки трохи схожі на печериці, але в блідої поганки нижній бік шапки зеленувато-білий, а в печериці — рожевий.

Мухомор

мухомор

Мухомор легко розпізнати за яскраво-червоною з білими плямами шапкою. Іноді зустрічаються й сірі мухомори.

Жовчний гриб

Жовчний гриб

Жовчний гриб схожий на білий, але верхня частина його ніжки покрита візерунком у вигляді чорної або темно-сірої сітки, а м’якоть на зламі червоніє.

Несправжні лисички

Несправжні лисички

Несправжні лисички схожі на лисички їстівні, але їхні шапки рівні, червонувато-оранжеві, а не світло-жовті, як у їстівних, а із надламаної шапки несправжньої лисички виділяється білий сік.

Для того, щоб уникнути отруєння, необхідно дотримуватись певних правил:

1. Якщо ви не можете відмовитись від вживання грибів, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль;

2. Якщо ви все-таки відправились до лісу, необхідно знати:

  • ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;
  • якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його не брати;
  • намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби «білі», «бабки», «моховики» тощо. В наших широтах серед них найменша кількість отруйних;
  • якщо ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовки;
  • при приготуванні страв із грибів, їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;
  • не вживайте сирих грибів;
  • перед приготуванням будь-якої страви, гриби необхідно відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин;
  • готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;
  • не давайте грибів малолітнім дітям;
  • ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів із використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові;

3. Якщо отруєння все ж таки виникло, або є його симптоми, негайно промийте шлунок слабким соляним розчином і зверніться до лікувальної установи.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають