LVIV.COM

Як працюють справжні Pizza Masters 🍕 – мій робочий простір

Ділися або не палися

Як працюють справжні Pizza Masters 🍕 - мій робочий простір
Марина Романцова

Привіт, бро! Це продовження рубрики #workplace, де пацани та дівчата розповідають про свої робочі місця. Минулого разу ми розказали, нащо нашому головному редактору пєстік. А сьогодні я познайомлю тебе з... Pizza Masters! І розкажу, як підкидання тіста впливає на твоє травлення :)

Матеріал створено разом з мережею ресторанів Pizza Celentano.


Діма і Роман

Це Діма і Роман. Вони працюють у Celentano Ristorante та добре знають, як приготувати справжню італійську піцу. Саме тому хлопці стали одними з переможців у Першому відкритому чемпіонаті з піци в Україні та увійшли до національної збірної. Вже в квітні вони представлятимуть нашу країну в Італії.

Роман: "Піцою я займаюсь вже близько двох років - спочатку працював офіціантом в Рівному, потім кухарем гарячого цеху... Тепер я Pizza Master у Celentano на площі Ринок".

Діма: "В загальному, на піці я працюю 4 роки. З них 2 місяці був помічником піца-майстра, а потім і сам ним став".

Роман і Діма: "Ось так виглядає наше робоче місце.

Моє робоче місце
Викладає тісто
Роблять піци

Важливо, щоб на кухні було чисто, тому кожен з нас має свою уніформу.

Уніформа

І саме так ми щодня бачимо наших гостей". 

Робоче місце

Про графік роботи

Діма: "Робочий день починається по-різному - в когось о 8:00, в когось о 9:00. Той, хто приходить на восьму повинен перевірити стан продуктів, пічок, холодильників. Коли прийдуть всі решта, все має бути готове до роботи".

Роман:"Ми працюємо 3 через 3, і якщо на початку то трохи складно, то за кілька змін ти звикаєш".

Робить піцу
Вид з вікна

Популярність

Діма і Роман: "У Celentano на площі Ринок наша робоча зона знаходиться біля вікна. Літом часто поруч зупиняються люди і дивляться, як ми фрістайлимо. І як є настрій, ми собі жартуємо: з кухні є чорний вихід, ми швиденько зникаєм, а поки люди шукають "куди вони побігли", ми крутимо за їхніми спинами.

Потім знаходимо себе на ютубі".

В центрі

Як стати піцайоло?

Головне - мати бажання. А всього решта можна навчитися. У Celentano для співробітників проводять спеціальні майстер-класи, на які приїжджають тренери з Італії. Але і під час роботи більш досвідчені піцайоло вчать новачків.

Що найважливіше?

Діма: "Чистота на робочому місці".

Роман: "Організація простору - ти маєш чітко знати, що де стоїть. У нас кожного дня дуже великий об'єм роботи, нема часу думати. Все має працювати як годинник".

Діма і Роман: "А якщо десь щось не так - одразу дістається сокира!

То, звичайно, жарти. А якщо серйозно, ідея та система організації робочого місця прийшли з досвідом. Адже це суттєво економить час".

Пічка

 

Дома чи в ресторані?

Діма і Роман: "Часто запитують, в чому різниця між домашньою піцою та піцою від майстра. І окрім очевидного (правильна пічка, добре зготоване тісто), різниця в розтяжці! Коли ми підкидаємо тісто, воно збагачується киснем.

Якщо будемо розтягувати качалкою, під фізичними навантаженнями вуглекислий газ, який утворився від бродіння дріжджів, вийде. А це суттєво впливає на смак.

Крутять піцу

Коли розмір має значення?

Також часто запитують, яка піца краща - тонша чи товстіша. Але суттєвої різниці нема, хто як любить.

Єдиний нюанс - в тоншій піці менше дріжджів, тому краще переробляється крохмаль. Чим більше переробляється крохмаль, тим більше переробиться білок і виділиться вуглекислого газу. І тим легше організм перетравить і засвоїть піцу".

Розмір має значення

Фейли

Діма: "Інколи в трапляється таке, що підкидаєш тісто, а якийсь шматок візьме, відірветься і як полетить в клієнта! Але такий обстріл то випадково, посміялись разом з людиною і далі працюєм.

А одного разу я переливав томатний соус у баняк. І мені обривається ручка. 7 літрів соусу! Я в соусі, підлога в соусі..."

Хоч іди сокиру бери.

Соус

Трохи про Італію

У квітні 2018 року хлопці поїдуть до Італії на World Pizza Championship. Виступатимуть в номінаціях найбільша піца, швидка розтяжка та індивідуальний фрістайл.

Діма і Роман: "В Італії дуже хочемо подивитись на млин, цікаво, як італійці обробляють зерна. То один з найстаріших млинів Італії! Зараз існують новіші технології обробки зерна, але цікаво, як воно було колись.

А ще, Даніло Пагано повезе нас в ресторан подивитися, як і з якого борошна роблять піцу італійці.

  • Даніло Пагано - тренер української збірної, Чемпіон світу з індивідуального фрістайлу, суддя Чемпіонату світу протягом 15 років

Підсумовуючи - під час цієї поїздки ми хочемо навчитися чогось нового і зайняти призові місця".

Про професію

Зараз професія піца-майстра лише зароджується в Україні. Але все більше ресторанів віддають перевагу саме такому способу приготування піци, поєднуючи кулінарію та ефектне шоу. Піца-майстри постійно підтягують свої скіли та вигадують елементи, з якими потім виходять на публіку. Кулінарія дуже тісно межує з творчістю, тому Pizza Masters ніколи не сумують.

На площі Ринок
Зараз читають