Спецпроекти

Як не загубитися у Центрі Шептицького – guide по космодрому

Нова будівля бібліотеки центру Шептицького незабаром стане помітним центром культурних ініціатив в Україні. "Ми б хотіли, щоб для відвідувачів бібліотека стала улюбленим місцем. Щоб люди сюди приходили і за книгами, і за подіями, щоб відпочити на терасі чи попрацювати в коворкінгу" – говорить Олег Яськів, директор Центру Митрополита Шептицького. А поки розглянемо планування усіх 6 поверхів.

5 поверх

Містить адміністративні приміщення та кабінет ректора. Доступ до цього поверху обмежений для вільного відвідування.
Це єдиний поверх, що має закриту терасу, доступну для використання в будь-яку пору року.

4 поверх

Має невелику відкриту терасу.
Цей поверх, як і другий та третій, обслуговують кілька бібліотекарів. Зліва від входу бібліотечний відділ із великою читальною зоною. Справа – навчальні аудиторії різнотипного планування.

3 поверх

Зліва від входу – відділ студентського життя, навчальні аудиторії. Направо – бібліотечний сектор та невелика читальна зона. На цьому поверсі розташовано відділи зі спеціальними колекціями (зокрема, стародруків).

2 поверх

Зліва від входу навчальні аудиторії. Справа – бібліотека з невеликою читальною зоною. Цей поверх також має велику відкриту терасу. Зелень виконує не тільки функцію оздоби, а й термоізоляційну. 40 см грунту з рослинами добре захищають будівлю від перенагрівання та переохолодження. Місця на терасах також будуть обладнані розетками.

1 поверх

Має книжковий магазин видавництва УКУ та рецепцію, де можна оформити абонемент та отримати консультацію в адміністраторів.

Зліва від входу – дитяча кімната. Там можна залишити дітей під наглядом бавитись чи читати дитячі книжки. У визначений час тут відбуватимуться заняття за програмою UCU Kids для талановитих дітей.

 

Зліва – виставковий зал. Наразі тут три місяці триватиме мультимедійна виставка Ecce Homo, присвячена Андрею Шептицькому. Виставка поділена не за біографічним принципом послідовності подій, а за сферами діяльності та мислення митрополита: Церква, Суспільство, Політика та Культура. Над цим комплексним художнім проектом працювали такі фахівці як Ліліана Гентош, Влодко Кауфман, Святослав Луньов, Сергій Петлюк та Олег Яськів.

Справа від входу – кав’ярня ‘Горіховий дім’. Це соціальний бізнес, що 40 % прибутку скеровує на утримання Центру інтегральної опіки для жінок, які опинилися у кризових ситуаціях та на інші проекти. Також тут розташовані відпочинкова/читальна зона та паркова аудиторія для проведення різного типу заходів та лекцій.

Цокольний поверх

Містить великий конференц зал (вміщає близько 160 людей), кабінети для уряду студентів, простір ідей (+ книжковий стелаж) та відділ для дослідницької колекції.

Бібліотека

Налічує понад 160 тис одиниць. Частина у відкритому доступі, частина у сховищі. Закупівля нових екземплярів відбувається безперервно. Наприклад, значна закупівля планується на Форумі Видавців.

 

Будь-яку книжку можна знайти самостійно в електронному каталозі на сайті Центру Шептицького – library@ucu.edu.ua . На кожному поверсі кілька бібліотекарів допомагатимуть читачам віднаходити код потрібної книжки, після чого відвідувачі самі зможуть відшукати необхідну літературу на трьох поверхах Центру та розміститися в комфортному місці на будь-якому з п'яти.

Спершу необхідно відшукати шифр потрібної книжки в електронному каталозі – http://opac.ucu.edu.ua. Кожен шифр має літеру, за принципом від 4 до 2 поверху за алфавітом від A до Z.

Книжки після прочитання на території бібліотеки можна залишити на столі, працівники Центру опісля розставлять їх по місцях. Усі екземпляри мають чіпи для запобігання несанкціонованого винесення за межі бібліотеки.

Бібліотекарка Центру Шептицького Іванна Папа.

Оформити абонемент у бібліотеку можна з 15 вересня:

  • Тимчасовий квиток (на одну добу) – 15 грн
  • Місячний квиток – 100 грн
  • Семестровий квиток (6 місяців) – 250 грн
  • Для студентів, викладачів та працівників УКУ – безкоштовно.

Графік роботи Центру Шептицького (вул. Козельницька, 2а):

  • Пн-Пт: 9:00-22:00
  • Сб: 10:00-17:00
  • Нд: 11:00-17:00

Фото: Juliya Low

➤ Як це – їздити на електромобілі? Власний досвід