Всередині Львіварні: сучасний арт-простір в музеї пива

Музейно-культурний комплекс “Львіварня” відкрили в будівлі “Львівської пивоварні” на Клепарівській. Тепер тут не лише музей пива, але й інтерактивна виставкова зала.

 

Поки що тут не надто людно — за сьогодні лише 35 відвідувачів. Комплекс ще в процесі наповнення, тож працює в тестовому режимі. Всередині пивом і не пахне, робота над закладом ще кипить. Проте тут вже є, що подивитися.

 

На першому поверсі “Львіварні” розмістився інтерактивний музей історії пива, в якому акцент не на документальності, а на тактильності. Тут можна власноруч підпалити древній дерев’яний Львів і побудувати його знову з каменю, протестувати автентичну барну стійку минулого століття, покрутити музичну шкатулку, послухати батярську “Тільку ві Львові” та гімн львівських пивоварів.

 

Музей нагадує пивний квест, де хочеться знаходити все більше несподіваних експонатів-сюрпризів.

 

Другий поверх розповідає про технологію пивоваріння. Наш гід, Віктор, відкриває величезний блискучий чан для варіння солоду та хмелю. Під кришкою екран, на якому відтворюється відео з пивзаводу. В іншому чані через мікроскоп подивимось, з чого складається пиво.

 

Чути гуркіт молотків — просто зараз тут роблять новий експонат. “Згодом там можна буде створити своє пиво, обираючи складники, і порівняти з таблицею,  який підвид пива вийшов”, — пояснює гід.

 

Сходи на третій поверх інтригують стелею, яку можна назвати окремим витвором мистецтва. Відбувається наступний перехід від технологічного й точного до мистецького та творчого, де вирують лінії та форми.

 

Зараз триває виставка “Діалог” київських художників Матвія Вайсберга та Юрія Пікуля. Згодом тут створять дегустаційну зону для відвідувачів музею.

Цей поверх планують використовувати для великих заходів, і на нього вже великий попит серед ІТ-компаній, які хочуть проводити тут конференції. Офіційне відкриття "Львіварні" відбудеться у травні, на День Львова.

Фото: Juliya Low

Читайте також:


Радянський Львів сьогодні: космодром Погулянка

Роуп-джампінґ: як стрибнути і не поламати кості

“Ви на площу? А я – в каналізацію!” Хто вони – львівські урбан-дослідники?

➤ Чи є життя після коду або що роблять колишні деви у TechMagic?