LVIV.COM

Всередині Львіварні: сучасний арт-простір в музеї пива

Ділися або не палися

Всередині Львіварні: сучасний арт-простір в музеї пива
Вікторія Золотова

Музейно-культурний комплекс “Львіварня” відкрили в будівлі “Львівської пивоварні” на Клепарівській. Тепер тут не лише музей пива, але й інтерактивна виставкова зала.

 

Барна стійка
Перші рекламні постери пива у Львові
Лев
Чобіток, в якому вміщається 2 літра пива
Барна стійка, до якої не можна доторкнутись

Поки що тут не надто людно — за сьогодні лише 35 відвідувачів. Комплекс ще в процесі наповнення, тож працює в тестовому режимі. Всередині пивом і не пахне, робота над закладом ще кипить. Проте тут вже є, що подивитися.

 

Вхід у Львіварню
Кухлі
Вхід у Львіварню
Львіварня

На першому поверсі “Львіварні” розмістився інтерактивний музей історії пива, в якому акцент не на документальності, а на тактильності. Тут можна власноруч підпалити древній дерев’яний Львів і побудувати його знову з каменю, протестувати автентичну барну стійку минулого століття, покрутити музичну шкатулку, послухати батярську “Тільку ві Львові” та гімн львівських пивоварів.

 

Автентина барна стійка минулого століття
Можна власноруч підпалити древній дерев’яний Львів
Мікросвіт дріжджів
Шкатулка

Музей нагадує пивний квест, де хочеться знаходити все більше несподіваних експонатів-сюрпризів.

 

Вода, солод і хміль

Другий поверх розповідає про технологію пивоваріння. Наш гід, Віктор, відкриває величезний блискучий чан для варіння солоду та хмелю. Під кришкою екран, на якому відтворюється відео з пивзаводу. В іншому чані через мікроскоп подивимось, з чого складається пиво.

 

Чан
Чан
Чан

Чути гуркіт молотків — просто зараз тут роблять новий експонат. “Згодом там можна буде створити своє пиво, обираючи складники, і порівняти з таблицею,  який підвид пива вийшов”, — пояснює гід.

 

Таблиця видів пива
Таблиця видів пива

Сходи на третій поверх інтригують стелею, яку можна назвати окремим витвором мистецтва. Відбувається наступний перехід від технологічного й точного до мистецького та творчого, де вирують лінії та форми.

 

Сходи вверх
Дегустаційна зона
Стеля

Зараз триває виставка “Діалог” київських художників Матвія Вайсберга та Юрія Пікуля. Згодом тут створять дегустаційну зону для відвідувачів музею.

Виставка

Цей поверх планують використовувати для великих заходів, і на нього вже великий попит серед ІТ-компаній, які хочуть проводити тут конференції. Офіційне відкриття "Львіварні" відбудеться у травні, на День Львова.

Фото: Juliya Low

Читайте також:


Радянський Львів сьогодні: космодром Погулянка

Роуп-джампінґ: як стрибнути і не поламати кості

“Ви на площу? А я – в каналізацію!” Хто вони – львівські урбан-дослідники?

Зараз читають