Верховна Рада може дозволити СБУ блокувати сайти без рішення суду

За законопроектом Службі безпеки України хочуть надати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу не лише за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради національної безпеки і оборони.


Провайдери будуть зобов’язані блокувати сайти в установленому порядку. Крім цього, вони за власний кошт закуповуватимуть і встановлюватимуть устаткування для блокування ресурсів. У разі відмови провайдери будуть сплачувати адміністративні стягнення.

Автори законопроекту, нардепи з комітету нацбезпеки і оборони, Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновіл пропонують внести зміни до деяких законів з метою “протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”.

Якщо закон ухвлять, такими загрозами вважатимуть вплив на дії органів влади і віднесуть їх до категорії “технологічний тероризм”.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав законопроект “диктаторським” та “новою атакою на свободу слова”.

“Без суду, без адвокатів, без слідчих дій в редакціях українців можна буде позбавляти доступу до “не таких” сайтів” − написав голова НСЖУ на своїй сторінці у Facebook.

➤ Чи є життя після коду або що роблять колишні деви у TechMagic?