LVIV.COM

ПДР для велосипедистів: як не вбитись на дорозі

Ділися або не палися

ПДР для велосипедистів: як не вбитись на дорозі
Марина Романцова

Більшість велосипедистів, виїжджаючи на дорогу, стикаються з несприйняттям та агресією з боку водіїв автотранспорту. Їм сигналять, підрізають, деколи можуть обматюкати. Як діяти в таких ситуаціях, хто правий і як не робити дурних помилок на дорозі - летс гоу читати правила дорожнього руху!


 

Як одягнутись?

Треба обирати яскравий, зручний одяг, який не сковуватиме рух:

Шолом

 

Шолом. Багато хто його ігнорить, а дарма: найчастіше при падінні травмується голова. До того ж, шолом - це додатковий захист від сонця та дощу.

 

Рукавиці

 

 

 

Велорукавиці. Вони потрібні, щоб убезпечити руки при падінні. А якщо вони ще і яскравого кольору, тебе буде легко помітити в темноті.

 

Жилет

 

 

Жилет. Його потрібно брати в темний час доби для того, щоб тебе було видно на дорозі. Він повинен бути зі світловідбиваючою смугою. 

 

 

Стрічка

 

 

Світловідбиваюча стрічка. Вона забезпечує кращу видимість під час поїздок в темний час доби. 

Як екіпірувати велосипед?

Згідно ПДР, на велосипедах без цих штук їздити не можна:

Гудок

 

Дзвінок. Для того, щоб попередити неуважних пішоходів або водіїв про небезпеку, кожен велосипед повинен мати звуковий сигнал.

 

 

Світловідбивачі

 

Світловідбивачі. Щоб безпечно їздити в темний час доби, треба мати мінімум чотири світловідбивачі: червоний, два жовтогарячі та білий.

 

 

Ліхтарик

 

Ліхтар (фара). Це потрібно для руху на дорозі в темний час доби. 

 

 

А ще, велік повинен бути з робочими гальмами ;)

 

Ок, з цим розібрались. А що там з правилами дорожнього руху?

 

 

 

6.1 Рухатися по дорозі загального користування на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку (не поширюється на дворові, житлові, дачні та інші території, прилеглі до дороги загального користування).

Діти до 14-ти років ще не можуть в достатній мірі опанувати та дотримуватися умов безпечного руху дорогами серед потоку інших автомобілей.

Дитина плаче
Велосипед

 

 

6.2 Можна їздити на велосипеді, обладнаному звуковим сигналом та світлоповертачами: білим (попереду), жовтогарячими (по боках) та червоним (позаду). У темноті та в умовах недостатньої видимості треба увімкнути ліхтар (фару).

Це дозволяє іншим учасників дорожнього руху визначити напрямок руху велосипеда. Також, рекомендується одягати яскравівелорукавиці та жилет з світловідбивачами - жовтогарячий або зелений.

 

 

 

6.4 Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Це потрібно для того, аби машини, які рухаються з більш високою швидкістю, могли комфортно обганяти та випереджати велогрупи.

Велоколона
Вантаж

 

 

6.4 Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Не можна перевозити:

  • вантаж, більший ніж 1 м спереду або ззаду та 0,4 м зліва чи справа;
  • те, що не перевищує встановлені габарити, але реально заважає керувати велосипедом (мішок з картоплею, гирі, наповнені відра тощо).

 

 

6.5 Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Велосипедистові необхідно переконатись, що рух є безпечним і пропустити тих, хто рухається швидше.

Велосипедистки
Дорога

 

6.6 Велосипедисту забороняється:

  • а) керувати несправним та необладнаним велосипедом (див. 6.2);
  • б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;

На автомагістралях потрібно рухатись зі швидкістю від 40 км/год. Постійно підтримувати таку швидкість на велосипеді неможливо. 

 

 

в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

Порівняно з пішоходами, велосипедист може розвинути досить високу швидкість, що становить небезпеку для пішоходів. А рух дітей до 7 років без супроводу дорослих не допускається.

Дитина за кермом
Велосипед на дорозі: як не вбитись згідно правил дорожнього руху

 

 

г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;

Велосипед не може розвинути такої швидкості та не є достатньо стійким, як інші транспортні засоби. Окрім того, такий рух може спричинити аварійну ситуацію на дорозі.

 

 

ґ) їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);

Педалі і кермо - це система керування велосипедом, що забезпечує контрольований та безпечний рух.

Трюки
Пассажири

 

 

д) перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);

Велосипед - це засіб індивідуального пересування, в якому не передбачене перевезення пасажирів.

 

 

е) буксирувати велосипеди;

Велосипед є досить нестійким транспортом, який розвиває невелику швидкість. Додатковий вантаж робить його ще більш нестійким.

Пассажир

6.7 Велосипедисти повинні виконувати вимоги цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не супере­чать вимогам цього розділу. (№1029 від 26.09.2011)

Зараз читають