LVIV.COM

В Україні стартував сервіс компенсації для авіапасажирів: як це працює?

В Україні стартував сервіс компенсації для авіапасажирів: як це працює?

Німецький сервіс Wirkaufendeinenflug (WKDF) виплачує компенсації до 425 євро пасажирам в разі затримки чи скасування рейсу. Про це повідомив AIN.UA керівник Wirkaufendeinenflug з розвитку бізнесу на нових ринках Роберт Моргунов.


Компенсації підлягають усі авіасполучення з Євросоюзом. “Правова база, а саме закон Європарламенту (261/2004), передбачає виплати компенсації незалежно від місця проживання авіапасажира. Основним критерієм є місце вильоту (ЄС) і / або приналежність авіакомпанії (ЄС) і причина затримки”, – пояснив Моргунов.

Тобто якщо ви вилітаєте з аеропорту, що є за межами ЄС, то, щоб отримати компенсацію, ваша авіакомпанія має бути європейською. Якщо ж ви вилітаєте з країн ЄС, це не є обов’язковою вимогою.

Як це працює?

Ви залишаєте заявку на сайті із зазначенням обставин, які виникли на рейсі. WKDF укладає з вами договір, за яким ви поступаєтесь правом вимагати компенсацію. Тоді адвокати сервісу в судовому порядку добиваються виплат від авіакомпанії.

сервіс компенсації авіаперельотів

Роберт Моргунов каже, що основна проблема отримання компенсації авіапасажирами полягає в довгій, дорогій досудовій та судовій процедурі. Яка, до того ж, часто не гарантує отримання відшкодування. “Ця проблема стоїть ще гостріше для авіапасажирів в країнах СНД, які часто не знають про свої права, а якщо і знають, то не мають практично жодних шансів самостійно отримати компенсацію”, – підкреслив він.

За даними WKDF, у країнах СНД в 2016 році обсяг невиплачених компенсацій від міжнародних авіакомпаній склав близько 200 млн євро.

Подача заявки на компенсацію безкоштовна. Сервіс заробляє на комісії від виплачених компенсацій (25-35% + ПДВ). Якщо не буде компенсації, заявник не сплачує відсотків. У разі успішного результату, користувач може отримати гроші переказом на банківську карту, на рахунок PayPal або готівкою через Azimo.

За словами Роберта Моргунова, сервіс виграв 97% судових позовів на авіакомпанії. Також він додав, що в багатьох випадках компенсації виплачують ще у досудовому порядку.

У Німеччині, Австрії та Швейцарії WKDF запустили у лютому 2016 року. З того часу юристи сервісу перевірили заявки на суму понад 7 мільйонів євро.

Читайте також:


У Львові відкриють новий авіарейс до італійської Брешії

Wizz Air повертається у Львів — з квітня рейси у Вроцлав

Зі Львова з’являться авіарейси в Лісабон, Неаполь та Малагу

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають