LVIV.COM

В Україні вводять абонплату за газ — як зміняться ціни

В Україні вводять абонплату за газ — як зміняться ціни

Нову систему оплати за газ вводять з 1 квітня. Ціна за кубометр блакитного палива зменшиться, проте вводять обов’язкову фіксовану абонплату, пише Економічна правда.


Що сталося?

З 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ. Тепер українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий — за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів.

Виділений з ціни газу платіж за його доставку є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання.

Добре, а платити мені не доведеться більше після цього?

Комусь точно доведеться. На засіданні НКРЕКП 28 березня представник регулятора повідомив, що нововведення знизить середньорічну платіжку за газ на 4%.

Водночас розрахунки Liga.net показують, що майже половині населення в країні доведеться платити за газ більше. В першу чергу це стосується українців, які проживають в квартирах без лічильників і використовують газ для приготування їжі. Таких в Україні близько 40% від загальної кількості побутових абонентів — за даними 2015 року.

Тобто плата за газ насправді знизиться, але ще треба буде сплачувати абонплату. І тут якраз не все так просто.

А яким же тоді буде розмір абонплати?

Абонплату треба буде сплачувати щомісяця, і вона має фіксовану суму, яка не залежить від обсягу спожитого газу. Її розмір розрахований за методикою, ключовим параметром якої є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача. Як відомо, є різні види лічильників за пропускною здатністю — для газових котлів, колонок і газових плит.

Наприклад, у Львові для споживачів “Львівгаз” тариф становитиме 2,175 коп. за куб. м на годину. За розрахунками комісії, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника, яким користується близько 80% споживачів у країні, становитиме 92 грн на місяць. При цьому субсидія на абонплату не діє.

А як зміниться саме тариф на газ?

Він зменшиться до 4,942 грн за куб. м з нинішніх 6,879 грн. Однак нова ціна ще буде враховувати націнку газопостачальних компаній, яка становитиме до 3,2%, а також ПДВ. Загальна сума у такому разі не перевищить 6,12 грн за куб. м.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають