LVIV.COM

В Україні створили платформу для збору коштів на освітні програми за кордоном

В Україні створили платформу для збору коштів на освітні програми за кордоном

Тепер UAIQ.org допоможе зібрати гроші на STEM-проекти з фізики, математики та інформатики, пише AIN.UA.


Як створювали платформу?

Проект UAIQ.org в тестовому режимі  запустили ще у серпні. І за два місяці вона зібрала гроші на два проекти – хакатон з комп’ютерного зору серед студентів і поїздку на олімпіаду школярів з ліцею Рішельє. Після цього команда вирішила запустити платформу публічно. Зараз UAIQ.org збирає кошти на XVІ Всеукраїнський студентський турнір фізиків і хакатон зі штучного інтелекту серед студентів у Києві.

“Ідея UAIQ.org  зявилась просто – серед наших знайомих із США і Канади накопичилось багато людей (успішних іммігрантів, випускників фізмат факультетів), які хотіли би фінансувати освітні проекти серед школярів та студентів в Україні”,- розповів один із засновників UAIQ.org.

За його словами проект вирішує відразу дві проблеми: гарантує, що гроші, які будуть виділені на проект не вкрадуть та спрощує процес передачі коштів.

Хто оплачуватиме програми?

Платформа збирає гроші тоді, коли держава не може забезпечити відповідне фінансування, коли кошти не були передбачені у бюджеті або ж на проведення неформальних освітніх заходів. Кошти на навчальні проекти даватимуть успішні українці, які проживають за кордоном (США, Канада, Західна Європа).

“У нас багато випускників, які працюють в США і хочуть нам допомагати. Ми давно чекали таку можливість. І завдякі платформі UAIQ.org ми змогли профінансувати хакатон для студентів в серпні, а зараз успішно залучаємо спонсорів для наступного хакатону в листопаді”, – розповів професор КНУ ім. Шевченка та організатор Hackathon Expert Group.

Також резидентам США UAIQ.org може давати пільги на податки, а якщо проект фінансуватиметься Google або Facebook, то компанії дадуть таку ж суму на благодійність, як і їх співробітники.

Зараз команда UAIQ.org працює над створенням адресних фондів по школах і вузах через механізм UAIQ, для того, щоб випускники  допомагали саме своєму навчальному закладу.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають