LVIV.COM

В Україні намагаються запровадити інтернет-цензуру ❌

В Україні намагаються запровадити інтернет-цензуру ❌

4 липня Верховній Раді підтримав законопроект №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”. Він дасть можливість блокувати “небажані” сайти без рішення суду.  


Втім, після гучної реакції в інтернеті, розглядати законопроект в першому читанні відмовились. Пропозицію про включення до порядку денного та розгляду підтримали 158 народних депутатів при 226 мінімально необхідних для прийняття рішення, пише ubr.ua.

Що зміниться?

Прийняття цього законопроекту дасть можливість блокувати сайту не лише через суд, а і за рішенням прокурора, слідчого чи Ради нацбезпеки.

Таким чином СБУ зможе блокувати будь який інтернет-ресурс через провайдера. В разі, якщо провайдер не погодиться, накладатимуть штраф – 1% річного прибутку за перше порушення і 5% – у разі повторного.

“Такий закон відкриє можливості для практично безконтрольної інтернет-цензури. По-перше, він вносить зміни в закон про санкції, таким чином “узаконюючи” таку санкція як блокування сайтів і вводить відповідальність інет-провайдерів за невиконання. А спосіб, яким формуються списки “санкційних” сайтів, і за якими критеріями, – повністю непрозорі і незрозумілі. По-друге, через занадто широке визначення підстав для блокування сайтів і відсутність належних механізмів контролю за діями слідчих, прокурорів, слідчих суддів – це створює умови для зловживань, тобто можна буде заблокувати на необмежений термін фактично будь-який сайт «з метою припинення кримінального правопорушення чи запобігання вчиненню іншого». Також законом передбачається зобов’язати провайдерів встановити на свої системи технічне обладнання з технічними вимогами, визначеними Держспецзв’язку спільно з СБУ, що фактично надасть в руки спецслужбам інструмент для глибокого моніторингу трафіку користувачів, тобто тотальне стеження в інтернеті”, – повідомила представниця Лабораторії цифрової безпеки у коментарі “Заборона”.

То чи розглядатимуть цей законопроект?

Станом на сьогодні, у Раді пропонують прийняти законопроект №6688 за основу з низкою застережень, які оприлюднив його автор і член комітету з нацбезпеки.

Реакція

У фейсбуку закликали блокувати законопроект №6688. Їх можна знайти за хештегом #Fuck6688:

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають