LVIV.COM

В Україні дозволили трансплантацію органів

В Україні дозволили трансплантацію органів

На засіданні 17 травня Верховна Рада України затвердила законопроект № 2368а-1, в якому йдеться про легалізацію трансплантації органів після смерті донора, написано на офіційному порталі ВР.


Як стати донором?

Щоб твої органи після смерті продовжили функціонувати в іншому тілі, потрібно всього лиш написати заяву. Стати донором може кожен. Після того, як напишеш заяву, тобі мають видати карту потенційного донора, а інформацію про тебе внесуть в Єдину державну систему трансплантації. Всі дані в цій системі конфіденційні. Якщо ти раптом передумав – заяву можна відкликати.

Як це працюватиме?

Зараз планують створити спеціальні відділення трансплантології при кожному закладі охорони здоров’я. Ці відділення займатимуться пересадкою або перевезенням донорських органів. Спільно з ними також працюватимуть етичні комітети.

Чи можна продавати органи?

У законі передбачене покарання за незаконну торгівлю органами і анатомічними матеріалами. За продаж можна отримати до 5 років в’язниці. Якщо у справі замішана група осіб, то покарання може вирости до 8 років.

Такою каратимуть тих, хто через примус або обман вилучав органи з метою трансплантації – таких правопорушників садитимуть до в’язнтці на 5 років. За ті самі дії, вчинені щодо особи в безпорадному стані або в матеріальній чи іншій залежності, пропонується карати позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають