LVIV.COM

В парламенті пропонують скасувати третю групу єдиного податку

В парламенті пропонують скасувати третю групу єдиного податку

7 березня в парламенті зареєстрували законопроект № 8089. В ньому йдеться про повне скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою, пише ain.ua.


Законопроект стосується не тільки третьої групи – нардепи пропонують ряд змін, які стосуються і перших двох груп “спрощенки”.

Що це таке?

В Україні діє спрощена система оподаткування – це податковий режим, який розрахований на малих підприємців.

Суть в тому, що підприємці сплачують єдиний податок, і подають спрощену звітність.

Є три групи платників податків для фізичних осіб, та одна для сільськогосподарських підприємств.

Першу групу використовують підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Поточна ставка податку – до 10% прожиткового мінімуму.

Другу – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових,  здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Поточна ставка податку – до 20% мінімальної заробітньої плати.

Третю – фізичні особи-підприємці та юридичні особи, в яких обсяг доходу до 5 млн. грн. Поточна ставка єдиного податку – 5% доходу.

Що хочуть змінити?

Для суб’єктів, які займаються оптовою торгівлею, пропонують заборонити 1 і 2 групи.

Для 2 групи – обмежити види діяльності підприємцями:

  • які займаються виробництвом товарів, роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках;
  • діяльністю в сфері ресторанного господарства в будівлі площею до 20 кв м або з використанням засобів пересувної торгівлі;
  • виконанням робіт/наданням послуг (в т.ч. побутових);
  • роздрібної торгівлі дистанційним методом (сюди, судячи з усього, потрапляють інтернет-магазини).
  • заборонити для компаній, які торгують складною електронікою, ліками, ювеліркою, товарами високого цінового сегмента і т.д.

А 3 групу пропонують повністю скасувати – ФОПам, які працюють за цією схемою, пропонують переходити на 2 групи, якщо вони відповідають умовам.

Ще одне нововведення проекту: зниження основної ставки ПДВ з 20% до 16% – щоб бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають