LVIV.COM

В парках Львова активізувалися кліщі (як з ними боротись)

В парках Львова активізувалися кліщі (як з ними боротись)

У вівторок, 10 квітня, п’ятеро львів’ян звернулося по допомогу до медиків через укуси кліщів. До чотирьох львів’ян кліщі присмокталися у парках Львова і ще одного – у Червонограді, пише Zaxid.net.


Цьогоріч кліщі активізувалися дуже рано, бо цьому сприяла погода. Вже зафіксовано 16 випадків хвороби Лайма: сім випадків – у січні, п’ять – у лютому і чотири – у березні.

Сезон активності кліщів на Львівщині триває з ранньої весни і до листопада. Найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні.

Як уникнути укусу кліща?

  1. Любителям рибалки, багатогодинних лісових прогулянок і збирання грибів слід ретельно закривати тіло. Чим менше складок і кишень буде на одязі, тим менше шансів у кліща залишитися непоміченим. Візьміть до уваги, що на одязі світлого тону комах помітити легше.
  2. Користуйтеся репелентами у вигляді аерозолів, спреїв, лосьйонів. Ці спеціальні засоби мають широкий спектр дії і захистять вас не тільки від кліщів, але і від комарів, мошок і інших комах.
  3. Будьте обережні і уважні. Не впадайте в іншу крайність: недовірливість здатна звести нанівець задоволення від збирання грибів і прогулянки на природі.
  4. Якщо ви не уявляєте свого відпочинку без рюкзака за плечима, пісень біля вогнища, багатоденних туристичних походів, має сенс подумати про вакцинацію проти кліщового енцефаліту.
  5. Ретельному огляду підлягають і домашні улюбленці. Повернувшись з прогулянки, уважно огляньте шерсть тварини. Розпитайте ветеринара про додаткові заходи захисту. Це нашийники, просочені спеціальним складом, аерозолі та інші товари.

Як нейтралізувати кліща?

Акуратно зніміть комаху і знешкодьте її, спаливши. Визначити на око, чи є кліщ переносником енцефаліту, бореліозу та інших загроз, неможливо!

Як вилучити кліща і що далі?

Якщо паразит вже встиг влаштуватися на тілі, не панікуйте. Якщо є можливість оперативного звернення до медичного пункту – поспішіть скористатися медичними послугами. Спеціаліст швидко видалить кліща, що присмоктався, акуратно обробить місце укусу.

У польових умовах для ефективного вилучення кліща необхідно затягнути петлю з нитки навколо хоботка комахи і обережно витягнути його круговими рухами проти годинникової стрілки. Місце укусу обробіть йодом. Не забудьте ретельно вимити руки!

Вилучену комаху слід помістити в чисту герметичну тару і транспортувати в лабораторію. До отримання результату дослідження необхідно вести профілактику можливих захворювань.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають