LVIV.COM

Військові влаштували облаву на призовників на Кривій Липі у Львові

Військові влаштували облаву на призовників на Кривій Липі у Львові

Уночі з п’ятниці на суботу військові влаштували облаву на призовників. За словами свідків близько 20 військових та кілька поліцейських заблокували провулок Крива Липа і влаштували перевірку документів. Кажуть “дозволено все, що не заборонено законом”.


У коментарі ZAXID.NET дівчина уточнила, що військові були в бронежилетах і з масками на обличчях.

«Сказали що це в них якась операція (говорили якусь назву). На виході з Кривої Липи стояло 5-7 військових. Перевіряли студентів, питали, чи вчаться на денній формі. Після пред‘явлення студентського відпускали», – розповіла Софія Галан.

Речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська участь поліції у цих подіях заперечує.

А от керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк розповів виданню Твоє Місто, що метою було вручення повісток тим, хто ухиляється від строкової служби. Таких, за його словами, у Кривій Липі було більше десятка – їм вручили повістки й відпустили.

«Нікого не затримували, лише вручали повістки. Ті, хто отримав повістки, мають два шляхи: або виконати свій громадянський обов’язок, або нести кримінальну відповідальність за ухилення», – зазначив він.

Дозволено все, що не заборонено законом

Виданню ZAXID.NET Олександр Поронюк пояснив дії військових так:

Олександр Поронюк«Якщо говорити юридичною мовою, то дозволено все, що не заборонено законом. Знаєте, військові виконують не свої особисті заходи, а заходи, що стосуються національної безпеки. Адже зараз відбувається призов на національну службу і багато людей добровільно прийшли і виконують свій обов’язок, а іншим треба дати для цього стимул.

Тому, щоб вчасно провести заходи, організовуються такі випадки для вручення повісток. Законодавством це, на жаль, не дуже врегульовано. Але можу сказати, що нікому наручники не одягали, нікого не лякали», – заявив Олександр Поронюк.

Водночас наразі немає інформації про кількість вручених повісток.  Деталі щодо спецоперації у провулку Крива Липа озвучать на спеціальному брифінгу.

28 жовтня подібна операція відбулася у Києві. Поліція влаштувала облаву у нічному клубі Jugendhub та затримала багатьох відвідувачів, доправивши їх до відділку поліції та військкомату.

А що ти думаєш про такі облави? Пиши у коменти!

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають