LVIV.COM

В Україні запровадили кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства

В Україні запровадили кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства

За схиляння до самогуства каратимуть позбавленням волі до трьох років. За закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)” у Верховній Раді проголосували 229 депутатів,  повідомляє Укрінформ.


Тепер в Україні за схиляння до самогубства каратимуть обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років. “Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, – карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк” – записано у новій редакції статті 120 КК.

Поштовхом до такого закону стали скандали та випадки самогубства серед підлітків через так звані “групи смерті” в соцмережах. Як зазначають експерти: “більшість випадків самогубств, вчинених підлітками, які є членами так званих “груп смерті”, взагалі не мають жодної кримінально-правової оцінки”.

lviv com telegram

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають