Українцям забезпечать доступ до документів КДБ

Український інститут національної пам’яті створить архів, куди звезуть усі документи КДБ. Зараз вони перебувають у різних відомствах, що робить їх важкодоступними.


21 грудня Кабмін ухвалив постанову “Про створення галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті”. Завдяки цьому документи КДБ заберуть від силових та правоохоронних структур: Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби та прокуратури.

“Створення Архіву національної пам’яті як цивільної установи за прикладом країн Центральної та Східної Європи — це гарантія сталого вільного доступу українців до документів ЧК-ГПУ-НКВД-КДБ без політичних впливів та додаткових перешкод у вигляді спецдопусків тощо. Наступні кроки — сформувати команду, забезпечити приміщення та перевезти документи. Тоді буде вповні реалізовано Закон про доступ до архівів”, — каже голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. За його словами, процес створення архіву займе два-три роки.

Володимир В’ятрович також запевнив, що Закон працює і отримати доступ до архівних матеріалів можна вже сьогодні. Для цього необхідне лиш звернення до архіву та паспорт.

Як отримати доступ до матеріалів КГБ?  — інфографіка Інституту національної пам’яті.

Читайте також:


До Перемишля поїхав перший Інтерсіті+

На Львівщині створять сім сучасних відділів поліції за кошти ЄС

Зі Львова їздитиме святковий ретро-потяг

Як проводити вибухові публічні виступи – 7 порад від Романа Дереги