LVIV.COM

Українцям забезпечать доступ до документів КДБ

Українцям забезпечать доступ до документів КДБ

Український інститут національної пам’яті створить архів, куди звезуть усі документи КДБ. Зараз вони перебувають у різних відомствах, що робить їх важкодоступними.


21 грудня Кабмін ухвалив постанову “Про створення галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті”. Завдяки цьому документи КДБ заберуть від силових та правоохоронних структур: Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби та прокуратури.

Українцям забезпечать доступ до документів КДБ

“Створення Архіву національної пам’яті як цивільної установи за прикладом країн Центральної та Східної Європи — це гарантія сталого вільного доступу українців до документів ЧК-ГПУ-НКВД-КДБ без політичних впливів та додаткових перешкод у вигляді спецдопусків тощо. Наступні кроки — сформувати команду, забезпечити приміщення та перевезти документи. Тоді буде вповні реалізовано Закон про доступ до архівів”, — каже голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. За його словами, процес створення архіву займе два-три роки.

Володимир В’ятрович також запевнив, що Закон працює і отримати доступ до архівних матеріалів можна вже сьогодні. Для цього необхідне лиш звернення до архіву та паспорт.

Як отримати доступ до матеріалів КГБ?  — інфографіка Інституту національної пам’яті.

Читайте також:


До Перемишля поїхав перший Інтерсіті+

На Львівщині створять сім сучасних відділів поліції за кошти ЄС

Зі Львова їздитиме святковий ретро-потяг

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають