LVIV.COM

Український суд прийняв позов про моральну компенсацію розміром в 1 біткоїн

Український суд прийняв позов про моральну компенсацію розміром в 1 біткоїн

У Києві Бориспільський міськрайонний суд зареєстрував позовну заяву проти працівників СБУ і ГПУ. Громадянин України хоче відшкодування моральних збитків, яких йому завдали під час обшуку. Розмір відшкодування – 1 біткоїн, повідомляє Ain.


“У лютому 2018 року [громадянин] звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить стягнути з Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України на свою користь один біткоїн в якості компенсації за моральну шкоду …, заподіяну внаслідок незаконного проведення обшуку в ході кримінального провадження … “, – йдеться в документі.

Український суд прийняв позов про моральну компенсацію розміром в 1 біткоїн

Юристи вважають, що заява є швидше приколом, і перспектив вирішення позову на користь громадянина нема.

“Якщо позовна заява відповідає формальним вимогам закону, то суд зобов’язаний її прийняти. Валідність вимог на стадії прийняття заяви суд не перевіряє і адекватність позивача не коментує. Якщо мета позову – хайпонути, то її досягнули… Якщо позивач не переформулює позовні вимоги, то в позові відмовлять. Тому що компенсацію моральної шкоди навіть в доларах не просять, в Україні є універсальна міра шкоди і збитків – гривня. Плюс, біткоїни є занадто волатильними, відповідно, позивач явно приколюється (1 біткоїн – це $ 8500 чи $ 10 000 доларів? Або $ 15 000?) … До того ж, рішення в біткоїнах неможливо буде виконати”, – зазначає керуючий партнер Axon Partners.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають