LVIV.COM

Український математик отримав міжнародну премію Вольфа

Український математик отримав міжнародну премію Вольфа

Українець Володмимир Дрінфельд та його колега Александер Бейлісон отримали премію Вольфа в галузі математичних наук. Нагороду розміром в $ 100 000  присудили за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики, повідомляє НАН України.


Український математик отримав міжнародну премію Вольфа

В чому суть відкриття?

Дрінфельд і Бейлісон створили геометричну модель алгебраїчної теорії, яка відіграє ключову роль в теорії полів і фізичній теорії струн. Модель посилює взаємодію між сучасною фундаментальною математикою і фізикою.

Ці результати математики отримали під час спільних досліджень за програмою Ленглендса.

Науковцям вдалось продемонструвати глибокі зв’язки між сучасною абстрактною математикою і фізикою шляхом дослідження важливих алгебраїчних структур, які працюють в квантовій теорії поля. Ці результати стали об’єктами численних застосувань в роботах багатьох фахівців з різних галузей. Дрінфельд і Бейлісон виклали їх в книзі “Chiral algebras”.

Що за премія?

Премія фонду імені Вольфа була заснована в 1978 році. Щорічно нею відзначають 5-6 діячів в декількох областях сучасної науки, в тому числі і математики, а також в декількох видах мистецтв. Для лауреатів-математиків, поряд з медаллю Філдса, такі премії є найпрестижнішими нагородами. На даний момент цією премією нагородили 329 вчених і художників з усього світу. Переможців обирають міжнародні комітети, які складаються з видатних фахівців у відповідній галузі. Лауреатів нагороджує президент Ізраїлю. Церемонія нагородження проходить в приміщенні Кнесету (парламенту Ізраїлю) в Єрусалимі.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають