LVIV.COM

Українська музика 90-их. Короткий екскурс

Українська музика 90-их. Короткий екскурс

Бро, давай знову згадаємо на кілька хвилин ту лампову атмосферу. Коли ти знав, що олівець і касета, речі поєднані змістом. Коли кліпи були окремим видом мистецтва, що в’їдаються в пам’ять на віки і “розбачити” їх неможливо. Давай нагадаємо собі, хто здійснював музичне оформлення цієї епохи українською мовою.


Матеріал створений разом з FESTrepublic

EL Кравчук

Стартував на сцені, будучи студентом музичного училища Глієра, як соліст групи «Сінгапур». У 1994 році в його творчості відбувся помітний ривок — країна почула ім’я EL Кравчук. «EL» означало «електронний». Уже перший альбом “Нічий” зробив співака зіркою.

Сестричка Віка

“Знахідка” фестивалю “Червона Рута” – епатажна та неординарна Віка Врадій. Вона сама писала тексти до своїх пісень і була “Сестричкою Вікою” для Братів Гадюкіних, поки не вирушила в музичне плавання самостійно. Записавши три альбоми у 1993 році, співачка поїхала з концертами до США, де живе й досі.

Ван Гог

Гурт «ВАН-ГОГ» було засновано в березні 1995 року в Самборі. В 1997 року гурт Ван Гог став лауреатом всеукраїнського конкурсу «Мелодія». А в 1999 році колектив входить до двадцятки найкращих колективів України.

Андрій Миколайчук

Український співак, композитор, поет та аранжувальник. Автор і виконавець популярних пісень «Піду втоплюся», «Підпільник Кіндрат», «Агент Кольцов». Лауреат фестивалю «Червона рута» у 1989 році.

Левко Дурко

Український співак, шоумен. Багато пісень скеровані на дитячу аудиторію. Заслужений артист України (з 2002). Брат продюсера Володимира Бебешка.

Степ

Група «Степ» була заснована в Херсоні в 1995 році. Її організаторами були Андрій Череднюк та Сергій Василенко. У 1998 році група випустила альбом “Смажений кабанчик”, і його тираж продажів побив усі рекорди, що існували до цього в Україні.

Аква Віта

Гурт «Аква Віта» був заснований у 1993 році Ігорем Баланом. Назва «Aqua Vita» в перекладі з латини означає «Жива вода». Саме цей дует приніс в Україну євроденс. Пісня “А тепер усе інакше “зробила гурт “Аква Віта” надзвичайно популярним. Однак на музичному Олімпі дует з Кропивницького довго не протримався.

Шао? Бао!

Поп-гурт із Дніпра, заснований в 1990 році трьома музикантами: Павлом Шиловим, Олександром Белашом та Олегом Воропаєвим, які написали хіти популярні наприкінці 1990-их “Купила мама коника”, “Мертві бджоли”, “Ой на горі два дубки”.

Кидай в коменти кліпи, які ти колись любив!

P.S. До речі Степ та Ван Гог, ти зможеш послухати вже 19.05. на вечірці Діти 90-х #3  Квитки на вечірку можна придбати тут.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають