LVIV.COM

У відновлену теплицю в Стрийському парку куплять нові екзотичні рослини

У відновлену теплицю в Стрийському парку куплять нові екзотичні рослини

65 тисяч гривень витратять на покупку нових екзотичних рослин у відновлену оранжерею в Стрийському парку. Угоду мають підписати протягом двох тижнів.


Історія оранжереї

Оранжерея припинила своє існування у 2005 році через скрутне фінансування. 10 років вона занепадала без належного догляду, доки її не взялись відновити. Скло замінили склопакетами, встановили твердопаливні котли і відновили невеликий басейн з фонтанчиком всередині.

Оранжерея

“Якщо би її не почали ремонтувати, вона би зігнила повністю, ті металеві конструкції впали би, і відновлення тоді би коштувало значно дорожче”, – пояснив керівник управління екології і ландшафтного планування ЛМР.

А що з рослинами?

Вперше рослини вирішили купити у 2016 році. Для цього у роспорядженні оранжереї було 95 тисяч гривень. Вдалось купити рослин лише на 30 тис: “Виявляється, не так просто постачати рідкісні рослини в короткі терміни. І питання де їх взяти, як їх поставити, питання доставки і питання пошуку – це є досить тривалий процес”.

Рослини

Декілька екземплярів отримали в подарунок, та цього не достатньо для повноцінної роботи теплиці. Цього року була друга спроба знайти потрібні рослини: оголосили тендери на закупівлю у системі Prozorro. Ніхто не відгукнувся.

“У такому випадку, закон нам дозволяє йти на переговори з тими чи іншими підприємцями, які займаються цією сферою. На сьогодні ми вже маємо потенційного продавця рослин, які ми хочемо закупити. Вирішується питання підпису угоди”.

Угоду мають підписати протягом двох тижнів, а вже за три місяці екзотичні рослинки прибудуть до оранжереї.

Що ще потрібно для роботи теплиці?

Пальма

Зараз, доглядом за рослинами займаються працівники ЛКП “Зелений Львів”. Однак, вони не мають достатнього досвіду, щоб належним чином опікуватись екзотичними рослинами:

“Мусимо клопотати ще перед міською радою про оплату на самого дендролога, бо ті працівники ЛКП “Зелений Львів”, фактично, не мають зараз досвіду по догляду цих екзотичних рослин. Це є дуже велика специфіка, є потреба додаткових знань щодо їх утримання, щодо хворіб, препаратів для догляду за рослинами. За таких обставин трошки відтерміновується саме наповнення оранжереї”.

Коли можна буде подивитись на рослинки?

Якщо все пройде вдало, з початком навчального року школярі, в рамках уроки біології, будуть відвідувати оранжерею, щоб побачити унікальні рослини.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають