LVIV.COM

У сквері на Дорошенка зріжуть дерева, висаджені після Другої світової

У сквері на Дорошенка зріжуть дерева, висаджені після Другої світової

У Львові розпочалися підготовчі роботи з облаштування скверу на вул. Дорошенка, 9. Чиновники вирішили зрізати дерева, висаджені після Другої світової війни.


Липи роблять площу зеленою та створюють приємний затінок, проте, за низкою причин їх потрібно замінити. Про причини пише активіст та співробітник департаменту розвитку Львівської міськради Олександр Шутюк у своєму блозі:

  1. Дерева вже досягли поважного для вуличних дерев віку, і частина з них за сприятливих умов проживуть орієнтовно ще 10 років. Найближчий ремонт площі наврядвідбудеться раніше ніж за 30-40 років.
  2. Три з чотирьох дерев у різні роки були радикально обрізані, тепер у них повністю відсутні скелетні гілки. Натомість просто з-під кори росте багато дрібних гілок, які легко ламаються у вітряну погоду. Одне з дерев невдовзі після такої обрізки видно на гугл-панорамі 2011-го року.Дорошенка
  3. Стовбури дерев, верхівки яких свого часу повністю відрізали, гниють згори, що теж прискорює час їх загибелі.
  4. Ще одна важлива причина – коріння. Дерева в містах шукають вологу та повітря далеко простягаючи своє коріння вздовж тротуарів. Водночас для облаштування нового мощення потрібно вибирати грунт на 30 см у глибину, що неминуче пошкодить коріння. Після такого дерево засихає протягом кількох років. Результатом часто стає пень посеред нового мощення – таких прикладів у місті чимало.

Три з чотирьох дерев замінять на нові. “Робочий варіант – багряники японські, але інші ідеї та пропозиції також приймаються”, – пише Шутюк.

Як вважаєш, варто зрізати ці дерева?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають