LVIV.COM

У селі на Львівщині священики посварились через слово “худоба” і побились

У селі на Львівщині священики посварились через слово худоба і побились

У селі Ясенівці священики різних єпархій багато років сваряться. Один із конфліктів закінчився бійкою і судовою тяганиною, пише ZIK.


Сільський православний священик Ігор та греко-католицький отець Микола ворогують багато років. Не можуть вирішити, хто освячуватиме школу під час останнього дзвінка, кому відспівувати небіжчика чи хрестити дитину.

Один із конфліктів переріс у бійку, яку розбороняв сільський голова.

“Вони посварилися через слово “худоба”, – каже сільський голова Ясенівців.

Отець Микола подав до суду. За доказ надав відео. На кадрах він дає інтерв’ю місцевим журналістам майже два роки тому. Своє закривавлене обличчя пояснює тим, що його побив православний священик.

Після ряду засідань суд зобов’язав отця Ігоря виплатити отцеві Миколі майже десять тисяч гривень компенсації.

“Я інтервю давати не буду без відома митрополита. Ми маємо це узгодити. Однак за що я б мав битися? До того ж він на двадцять років молодший від мене”, – наголошує отець Ігор.

До конфлікту долучилися навіть релігієзнавці. Кажуть, що нині суперечки між священиками не дивина, але до бійок ще не доходило.

“Це може псувати ставлення до церкви, релігії. Найбільше зневіритися можуть молоді люди, адже мислять раціонально”, – коментує релігієзнавець Тарас Антошевський.

На такі вчинки душпастирів має реаґувати очільник єпархії, звертають увагу експерти. Заладнати конфлікт можливо тільки тоді, якщо отців розвести по різних парафіях.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають