LVIV.COM

У Львові всі продавці тепер зобов’язані розмовляти з клієнтами українською мовою

У Львові всі продавці тепер зобов'язані розмовляти з клієнтами українською мовою

Також українською мовою повинні бути написані усі цінники, вивіски, афіші, меню та реклама. Таку постанову ухвалила міська рада 15 лютого. За виконанням слідкуватиме “Муніципальна варта”. Порушників штрафуватимуть від 17 до 170 грн, пише Zaxid.net.


Проект розробили активісти УГП спільно з львівським активістом Святославом Літинським.

Тепер на території міста всі вивіски, плакати, афіші, чеки, квитки, повідомлення та цінники мають бути написані державною мовою. Можна дублювати текст іноземною, або до іншомовного тексту додавати український переклад. Переклад не має бути меншим за оригінал як за розміром, так і за змістом. Виняток – зареєстровані логотипи та товарні знаки.

«У Львові у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова. Виконавець послуг зобов’язаний звертатися та спілкуватися зі споживачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта (споживача) у разі, якщо виконавець послуг ними володіє», – вказано у тексті ухвали.

За порушення ухвали штрафуватимуть. Сума штрафу коливається відж 17 до 170 грн, при повторному порушенні – 459 грн.

За дотриманням вимог слідкуватиме “Муніципальна варта”, працівники райадміністріцій та КП “Адміністративно-технічне управління”. Протоколи про адміністративне порушення складають за ст. 155 “Порушення правил торгівлі і надання послуг”.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають