LVIV.COM

У Львові вперше в Україні провели складну операцію на стравоході немовляти

У Львові вперше в Україні провели складну операцію на стравоході немовляти

Львівські хірурги обласної дитячої лікарні ОХМАДИТ та польський дитячий хірург Даріуш Пашковський спільними зусиллями змогли малотравматичним способом сформувати стравохід півторамісячному немовляті. Операцію проводили у два етапи, пише Zaxid.net.


Матір ще на ранніх термінах вагітності лікарі попередили, що дитина може народитись з патологією. І хоч маля з’явилось на світ доношеним, та обстеження показали, що в дитини довговідрізкова атрезія стравоходу, тобто у неї є лише початок стравоходу і його закінчення, а середини довжиною 5 см нема. Щоб маля могло отримувати їжу, йому зробити гастростому (отвір, через який їжа потрапляє прямо в шлунок).

Звідки взялась така патологія, лікарі не знають. Робоча гіпотеза – під час формування органів стався збій. Такі вади в Україні раніше не лікували.

Батьки зв’язались з відомим польським дитячим хірургом професором Дарушом Пашковським. Він є винахідником малотравматичного методу формування власного стравоходу у дітей, що народилися з довговідрізковими атрезіями. І єдиний дитячий хірург у Східній Європі, який проводить такі операції.

Як проходить операція?

Діти з поідбними вадами – не рідкість. Якщо діастаз (проміжок) є невеликий, кінці стравоходу просто зшивають. Але проводять такі операції класичним способом, через великий доступ. Коли ж діастаз великий, просто зшити кінці стравоходу неможливо. У таких випадках стравохід “латають”: забирають у дитини частину товстого кишківника і закривають нею відсутню ділянку стравоходу. Такі операції роблять дітям лише у 10 місяців, якщо вони набрали 10 кг. До того часу такі малюки харчуються через гастростому.

Хто оперував у Львові?

До складу операційної бригади, яку очолив Даріуш Патковський, увійшли львівські дитячі хірурги Андрій Дворакевич, Роман Ковальський, Олег Ленів і Олександр Колодій. 30 січня Оленці провели першу операцію, під час якої вдалося зменшити проміжок між частинами стравоходу з 5 см до 2 см.

Тиждень дали організму дитини адаптуватися до нових умов і 3 лютого провели другу операцію, також ендоскопічно, під час якої вже повністю з’єднали (зшили) стравохід.

Таку операцію з формування власного стравоходу дитини, в якої була довговідрізкова атрезія, в Україні провели вперше, закінчилась вона успішно. Дитина зараз вже їсть через рот, батьки готуються до виписки.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають