LVIV.COM

У Львові відмовились від піскосуміші

У Львові відмовились від піскосуміші

Депутати ЛМР на засіданні 17 травня підтримали петицію про відмову від піскосуміші. Тепер вулиці взимку прибиратимуть за допомогою інших методів, повідомляє Tvoemisto.tv.


До наступної сесії депутатм потрібно підготувати дорожню карту, на якій покажуть пропозиції врішення питань, порушених у петиції. Контролювати процес буде комісія інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства після голосування заявив, що скептично ставиться до реалізації петиції.

Чиновник зауважив, що реагенти, які пропонує використовувати авторка петиції, дуже шкодять автомобілям. І вони є ефективними до температури -5, потім не діють. Також якщо місто відмовиться від піскосуміші та перейде на реагенти, то витрати на утримання вулиць в зимовий період зростуть у кілька десятків разів. Тим не менш, у мерії будуть проводити необхідні розрахунки та визначатимуть економічну доцільність нових методів утримання доріг та хідників міста.

Альтернативні варіанти посипання доріг

  • На дорожньому покритті використовувати виключно чисту сіль, або знайти нешкідливі для взуття і лап тварин реагенти (таким чином діють у Києві);
  • На пішохідній частині використовувати виключно механічні способи прибирання, а саме: механізоване прибирання де це можливо (таким чином виключно діють в Вінниці);
  • Використання дрібних камінців (відсів граніту, базальту, тощо), що вмерзають в сніг і створюють надійне зчеплення з підошвами взуття. Перевірено в ряді країн ЄС на вулицях з дуже сильними ухилами. Існують випадки, коли це дрібний відсів не вивозять, а зберігають в лунках дерев. На відміну від піску, дрібні камінці покращують доступ води та повітря. Окрім цього, відсів може використовуватися багаторазово та не створювати додаткового навантаження на сміттєзвалища;
  • Як тимчасовий захід пропонують виставляти пластикові контейнери для зберігання свіжої та збору відпрацьованої піскосуміші двірником із метою подальшої утилізації.

, За словами директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури, альтернативні методи утримання вулиць у зимовий період обійдеться міському бюджету у 384 млн. грн.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають