LVIV.COM

У Львові відкриють музей історії електрифікації

У Львові відкриють музей історії електрифікації

У Львові з’явиться Музей історії електрифікації Львівщини. Тут відвідувачам показуватимуть раритети, а також дозволять проводити фізичні експерименти, пише zaxid.net.


Електричний трамвай з’явився у Львові ще в 1984-му. Тоді ж для нього збудували першу загальноміську електростанцію на території теперішнього трампарку на вулиці Сахарова.

перша електростанція Львів

фото: Варіанти

А от першою будівлею, де спалахнуло світло, став Оперний театр. І вже звідти мережа розповзалася містом. Винахід електричної енергії започаткував цілком нову еру для Львова.

«У кінці ХІХ століття це було дивиною настільки, що це межувало з магією, фантастикою і оцю атмосферу магії до ІІ Світової війни ми дуже хотіли б передати у своїй експозиції», – розповіла завідувач Музею історії електрифікації Львівщини Марія Кравченко

В одному із залів відтворять міжвоєнну кімнату диспетчера. У ній можна буде побачити концентратор американського виробництва 40-х років, який використовували для систематизації інформації про абонентів різних вулиць. А ще старі професійні інструменти енергетиків.

Виставку обіцяють зробити інтерактивною. Тут можна буде не лише оглядати раритети, а й проводити фізичні експерименти.

У фондах майбутнього музею вже понад 700 експонатів. Для відвідувачів його відкриють на вулиці Мушака.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають