LVIV.COM

У Львові в музеї покажуть мамонта і волохатого носорога

У Львові в музеї покажуть мамонта і волохатого носорога

У Державному природознавчому музеї Національної академії наук України працівники готують масштабну виставку – відвідувачам покажуть відреставровані рештки тварин Льодовикового періоду, пише galinfo.


Завядки коштам з проекту “Динамічний музей” працівники Державного природничого музею планують відкрити п’ять залів на третьому поверсі. Також активно реставрують старі експонати.

У Львові в музеї покажуть мамонта і волохатого носорога1

Зірками нової експозиції стануть рештки мамонта і волохатого носорога. Туші знайшли в озокеритній шахті, яка знаходиться в селі Старуня Богородчанського району. Спершу робітники відкопали мамонта – шкіра була в доброму стані, тому люди забрали її собі на постоли. Про великі кістки в шахті повідомив інженер. Коли приїхала комісія з музею Дідушицького у Львові, то тушу мамонта довелось збирати по частинах, а шматки шкури забирати в людей через суд.

Одним із найцінніших експонатів є туша волохатого носорога. Ці тварини вимерли понад 10 тис. років тому. У світі таких носорога два – у Львові, і в Кракові. Львівський експонат стояв 110 років без реставрації. Та за три місяці працівники музею відреставрували тушу тварини. Львівський волохатий носоріг – це самка, з шерстю сірого кольору. В шахті знайшли голову, шкіру та ліву кінцівку.

У Львові в музеї покажуть мамонта і волохатого носорога1

Старший науковий співробітник музею Андрій Бокотей так коментує майбутню виставку: “Ми поставили собі за мету, що наш музей має стати одним із найкращих природничих музеїв Європи. Тому ми дуже відповідально ставимося до того, що робимо. Експозиція буде насичена комп’ютерною технікою, матиме місця інтерактивних станцій, де можна буде рухати деякі експонати. Для дітей будуть доступні комп’ютерні тематичні ігри на розвиток  різного рівня складності за віковими категоріями.”.

Фото Максим Ткачук

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають