Спецпроекти

У Львові створюють громадський простір для дітей з майстернями і лабораторіями – заціни проект

Багатофункціональний простір дасть можливість дітям від 9 до 17 років попрацювати в лабораторіях, послухати лекції і помайструвати, написано на сторінці організації Urbanideas у Facebook.


Що це таке?

Lviv MakerSpace – дитячий громадський простір, який планують зробити на Сихові. Він буде недалеко від центру Довженка на проспекті Червоної Калини, 58. Втіленням ідеї займається  управління культури ЛМР спільно з громадською організацією MakerSpace Lviv.

Саме ця організація розробила основну концепцію простору. Минулого року вони подали проект на фінансування громадським бюджетом, але він не отримав достатню кількість голосів. Та зараз замовником проекту є управління культури ЛМР. Розпочати реалізацію планують цього року.

Що там можна робити?

На сторінці Urbanideas написано, що там можна: “попиляти, покрутити і порізати, виготовити шпаківню чи скриньку для інструментів, записатися на гурток з електроніки, відвідати воркшоп з робототехніки або послухати лекцію якогось гуру”.

У цьому просторі будуть не тільки лабораторії і майстерні. Також великий багатофункціональний хол для різних заходів – виставок, лекцій. Обов’язково окремі місця для роботи і читання. Хочуть зробити кілька медіа-студій і радіоелектронну лабораторію.

Доступний для всіх

Усі програми, сам проект реконструкції будуть пристосовані до потреб людей з обмеженими можливостями – щоб люди на візках, наприклад, спокійно могли потрапити до простору. Команда працюватиме над тим, щоб до проектів долучалися діти з аутизмом та синдромом Дауна.

Результатом діяльності простору мають стати винаходи дітей та популяризація науки серед дітей.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах