LVIV.COM

У Львові оголосили конкурс для визначення нових перевізників: що з того?

У Львові оголосили конкурс для визначення нових перевізників: що з того?

Управління транспорту Львівської міськради визначить нових перевізників 1-46 номерів міських маршрутів.


За вимогами конкурсу на кожному маршруті повинен бути низькопідлоговий автобус, пристосований для людей з інвалідністю. Також усі машини мають бути обладнані GPS-трекерами, щоб можна було відслідковувати їхнє пересування.

Конкурс пройде 20 лютого о 15:оо у Ратуші (341 кабінет).

І що з того?

Lviv.com попросив прокоментувати можливі зміни Ростислава Васюту, активіста ГО “За якісний транспорт” (входить у Громадську раду при управлінні транспорту).

— Для пасажирів практично нічого не зміниться. Єдиний плюс — до конкурсу частина перевізників сумарно купить декілька десятків нових автобусів, навіть частково низькопідлогових. Проте, це будуть одні з найдешевших, в яких стара система амортизаторів. Тобто, якщо автобус гальмує чи розганяється, це відбувається доволі різко.

За опублікованими умовами на кожному маршруті повинен бути автобус, який пристосований для людей з інвалідністю. Але маю сумніви, що усі їх закуплять — управління транспорту дуже довго тягнуло з оголошенням умов.

Взагалі, у цьому оголошенні є порушення законодавства. Наприклад, одне з них — усі маршрути будуть в режимі “маршрутного таксі”. Хоча, згідно зі статтею 33 “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” це допоміжний режим, який може вводитись лише тоді, коли на маршрутах вже курсує громадський транспорт.

Звичайний режим — це обов’язкова зупинка на чітко визначених місцях та графік руху на кожну зупинку. Маршрутне таксі — зупинка в будь-якому місці, що не заборонено ПДР, та графік тільки на кінцевих.

Це означає, що маршрутки не дотримуватимуться графіку?

— На жаль, про дотримання графіку мова поки що не йде. Щоб його дотримуватись, потрібно, аби на маршрут виходила заявлена кількість автобусів. Зараз таке відбувається в поодиноких випадках.

Тому перше завдання в цьому напрямку — домогтися, щоби перевізники випускали усі автобуси на маршрути. Лише тоді можна буде говорити про дотримання графіку.

Читайте також:


Розклад нічних різдвяних трамваїв та святковий графік установ Львова

У Львові оплату проїзду в електротранспорті контролюватиме “Муніципальна дружина”

Самбірський район планують повністю забезпечувати вітровою електроенергією

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають