LVIV.COM

У храмі на Львівщині люди на іконі бачать Путіна

У храмі на Львівщині люди на іконі бачать Путіна

На одній з ікон церкви села Підгірці намальовані великомученики, які були репресовані радянською владою. Серед них багато туристів бачать президента Росії. Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту “Перші про головне” на телеканалі ZIK.


Всі зображення змальовані з конкретних святих – так стверджує священик храму отець Тарас Цьоба. І додає, що люди часто помічають схожість святих із конкретними сучасними особами.

“Я пригадую спілкування під час Революції гідності, тоді хтось приходив і вбачав у тому чи іншому лиці наших українських святих того чи іншого політика, але це швидше така асоціація”, – пояснює настоятель храму.

На іконі зображені 28 мучеників, які буи репресовані НКВС за віру в Бога та українськомовні богослужіння. І лики святих змальовані саме з їхніх портретів.

У храмі на Львівщині люди на іконі бачать Путіна

Путін образу ніяк не стосується, додають релігієзнавці. Імена усіх зображених на іконі – відомі. Але хто саме і де – лише здогадуються.

“Риси обличчя можуть нагадувати отця Омеляна Ковча. Це дуже відомий святий, відомий на весь світ. Його ікони можна побачити в дуже багатьох місцях. Це людина, яка віддала своє життя у концтаборі Майданик, можливо, це Слизюк”, – каже релігієзнавець Анатолій Бабинський.

Тепер настоятель храму, аби уникнути скандальних асоціацій, хоче розмістити у церкві стенд зі світлинами святих та їхньою біографією.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають