LVIV.COM

У Чехії уряд дозволив одностатеві шлюби

У Чехії уряд дозволив одностатеві шлюби

Сьогодні, 22 червня, уряд Чеської Республіки підтримав законопроект, який зробить Чехію першою країною в колишній комуністичній Європі, де дозволять одностатеві шлюби і створять повноцінний інститут шлюбу для осіб однієї статі, пише Reuters. Однак для того, щоб закон ухвалили, небхідна підтримка простої більшості в 200-місному парламенті.


Прем’єр-міністр Андрей Бабіш сказав, що невідомо, коли парламент зможе проголосувати, оскільки коаліція не сформована ще з часів виборів у жовтні 2017 року.

У Чехії уряд дозволив одностатеві шлюби

В Чехії можна

На відміну сусідніх від Польщі та Словаччини, Чехія − одна з найбільш світських держав Європи, і релігійні групи там мають відносно слабкий голос.

З 2006 року Чеська Республіка дозволяє лесбійським і гомосексуальним парам вступати в зареєстровані партнерські стосунки. Тепер влада може затвердити можливість повноцінного сімейного стану для одностатевих пар.

В опитуванні, яке провели в травні, 50 відсотків респондентів підтримали одностатеві шлюби. Сімдесят чотири відсотки схвалили існуючий варіант зареєстрованого партнерства.

Одностатеві шлюби чи громадянські партнерства є визнаними або мають легальний захист у 22 з 28 країн-членів ЄС.

У Чехії уряд дозволив одностатеві шлюби

 

Юлія Прокопчук LVIV.COM
Читай також:

Ділися або не палися

Зараз читають