LVIV.COM

Тренер Self-Defense – як захистити себе і свій дім

Ділися або не палися

Тренер Self-Defense - як захистити себе і свій дім
Марина Романцова

Тренер Street Self-Defence

Юрій Кімбірський працює у "Львівобленерго" та захоплюється ямадорі. Однак, він як ніхто інший знає, як вдало захистити себе і свій дім: "Перемога починається з наміру іти до останнього..."    


 

У залі є все необхідне. Велике дзеркало візуально подвоює простір, дозволяючи оцінити себе зі сторони: видно, як працюєш. Біля стіни зліва висять дві груші. На стіні спеціальна подушка в повний людський зріст, аби відпрацьовувати удари. На підлозі - мат для падінь та перекатів. А вікна відчинені і пускають всередину запах квітів та весняного бризу. 

Зал 1 груша і годинник
Зал 2 жіноча группа

На вулиці по-травневому гаряче, а природа сяє вердепомовим відтінком зелені. Серед буйства дорослих дерев видно молоде.

"Це називається ямадорі, - пояснює Юрій. – Коли береться рослина з живої природи і висаджується в горщик, щоб перетворити її у бонсай. В моєму офісі на роботі маю багато таких.

Вирощую сакуру, японський клен, фікус бенжаміна, вяз... Недалеко від залу викопав горобину – тепер буду постійно підрізати, щоб вона була маленькою. У сакури подвійний ствол, таке називається "батько і син". Вяз хочу виростити в стилі "джин" - це коли верхню відмерлу частину ствола спеціально вибілюють. Знизу будуть рости листочки і красиво плестись вверх".

Два бонсаї
Дерево "Ямадорі"
Бонсай 34

З чого починається самозахист?

Займатись може хто завгодно, немає жодних обмежень по статі чи фізичному стану. Напасти можуть незалежно ні від чого, треба вміти себе захистити. Ніколи не можна вести себе як "жертва". 

"Перемога починається з наміру та бажання іти до останнього, переступаючи через біль. Такий стан свідомості з'являється при регулярних заняттях", - говорить тренер.

Є три принципи побудови самозахисту: передбачити, не допустити розвитку та швидко закінчити конфлікт. Можна скористатись правилом світлофора. Всі місця свого щоденного перебування треба розділити відповідно до кольору:

  • Зелений - нічого не загрожує (напр., оточення близьких людей);
  • Жовтий - увага, невідомо, чи є небезпека (вихід/вхід до квартири, під'їзду чи авто, темний провулок тощо);
  • Червоний - агресія (конфлікт безпосередньо).

Це допоможе зрозуміти, які місця є потенційно небезпечними і за необхідності продумати, як можна їх уникнути. 

Завжди треба зберігати пильність. Йдучи по вулиці, не варто одягати капюшон чи слухати музику у навушниках. Капюшон обмежує кут огляду, а навушники перешкоджають слуховому сприйняттю вулиці. 

Треба слідкувати за своєю ходою і поставою. Нападники обирають своїх жертв серед людей, які "готові" до нападу. Сутулість, невпевненість та швидка залякана хода - перші ознаки "жертви".

Учні займаються

Вибір професії

"Займатись бойовими мистецтвами я почав у 1988 році, - каже Юрій. – Тоді популярним було карате. Але, враховуючи заборону та переслідування тих, хто займався карате, секцію назвали "САМБЕЗУ" - самозахист без зброї ударами. Ми займались у кімоно, а техніка нагадувала класичне карате. Секцію відкрили на базі школи, в якій я навчався, тому почав відвідувати. Сподобалось.

З часом мені запропонували стати старшим учнем, фактично – другим тренером. У 90-х почав тренувати самостійно. Займався я до 2000-го року, доки не пішов працювати у "Львівобленерго". Після цього зробив перерву.

До тренувань повернувся вже після народження дитини. Спочатку для себе, а потім мені запропонували набрати групу. З того часу захоплення знову стало професією".

Тренер self defense

Система "M.S.S.D."

"Людина повинна морально підготуватись до того, що захищаючись, вона вдарить іншу. Ґвалтівники, маніяки, злодії - звичайні люди, які бояться болю. Не потрібно сильно калічити - достатньо дати зрозуміти, що ти можеш причинити біль.   

Суть "Method street self-defence" у відсутності класичної «канонічної» техніки. Систему людина адаптовує під себе, відповідно до власної підготовки, стану здоров’я, фізичної сили. В основі – стійка і правильна постановка ударів. Принцип: якщо двоє зійшлись у бійці, один з них не встане.

Направленість – вулиця. M.S.S.D. вчить захиститись у вуличних умовах, не маючи при собі спеціальної зброї. Користуватись можна чим завгодно – олівцем, палкою, каменем, сумкою".

Коли довелось використати навички на практиці

"Я знаю лише два випадки, коли ученицям довелось використати набуті навички. Одного разу – у 90-х, коли дівчина поверталась пізно додому. Ззаду напав чоловік і став душити. Вона не розгубилась і вдарила його в око. Відчувши різкий біль, нападник відпустив її і пішов геть.

Другий випадок трапився з дівчиною, яка відвідала всього три заняття. До неї пристали два п'яних чоловіка. Збивши з ніг одного з них, їй вдалось втекти.

Особисто я теж використовував свої навички. У 90-х часто траплялись випадки, коли доводилось гасити конфлікти. Був момент, коли на мене з учнями напали п'ятеро з сокирами. Вдалось розійтись без наслідків, бо найбільша дурість – неозброєній людині кидатись на озброєну".

Зброя

Які закони регулюють межі самозахисту?

Є три випадки, коли за законом можна вбити людину:

  • Коли одночасно нападають двоє і більше;
  • Коли нападають зі зброєю (ніж, пістолет, палка тощо);
  • Коли проникають на приватну територію.

Треба пам’ятати, що проникненням на територію не вважається захід за хвіртку. Треба, щоб зловмисник зайшов всередину квартири і були сліди злому – розбите вікно, понівечений замок тощо.

Статті, що регулюють межі самозахисту описані у КК України.

 

Як використати навички з самозахисту у повсякденному житті

Стійка починається з зігнутих у колінах ногах, бо пряму ногу легко травмувати. Це можна використати в транспорті: треба зручно поставити ноги приблизно на ширині плеч і ледь зігнути їх в колінах. Буде плюс для балансування.

У натовпі можна підняти руки до грудей і ледь відставити лікті в сторони. Це допоможе вільніше пересуватись серед людей і захистить груди і живіт від травм.

Портрет

"Все починається в думках. Посієш думку – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю".

Зараз читають