LVIV.COM

ТОП-4 нововведень держави у 2017 та що вони означають

ТОП-4 нововведень держави у 2017 та що вони означають

Новий рік уже настав, а разом з ним — низка цікавих нововведень держави. Далі про нові податки для ФОП, зміну правил для отримання стипендії, скасування податку на купівлю долара, збільшення акцизних зборів на сигарети та алкоголь.


ФОП: “Закрий мене повністю!”

Напередодні нового року президент підписав закон, за яким фізичні особи-підприємці повинні сплачувати новий податок. З 1 січня ФОП другої та третьої групи змушені платити єдиний соціальний внесок – 704 грн на місяць, навіть коли немає прибутку. Перша група може платити половину суми.

Щоб якось допомогти людям закривати свої “маленькі підприємства”, на порталі державних послуг iGov запустили можливість закриття ФОП онлайн. Для цього потрібно заповнити коротку форму. Проте така послуга поки працює лише у Дніпропетровській області.

Купуй валюту, не поповнюючи пенсійний фонд

З 1 січня скасовують 2% збору у пенсійний фонд при купівлі валюти. Вступає в дію законопроект “Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році”.

Такий збір підживлював чорний ринок.

Вперше його запровадили у 1998 році як тимчасовий. До 2006 року він становив 1,5%. Пізніше його розмір змінювався, аж поки у 2015 не почав становити 2%.

Менше пий і кури або більше плати

У новому році збільшуються акцизні збори на алкоголь та сигарети, пише Delo.ua.

Специфічна ставка на сигарети тепер становитиме 40%. Це має підвищити ціну за пачку цигарок на приблизно на 4-5 грн.

Акцизи на виноробну продукцію, пиво та слабоалкогольні напої зросте на 12% — з 2,48 грн до 2,78 грн на 1 л. Акцизна ставка на алкоголь підвищиться на 20%.

За розрахунками асоціації “Укрпиво”, вартість хмільного в середньому зросте на 10%. Горілка в середньому тепер коштуватиме 78-80 грн (дані “Укргорілка”).

Стипендії за новими правилами

Міністерство освіти у цьому році зменшило кількість людей, які отримуватимуть стипендії з близько 60% до приблизно 40%. Окрім того, Міністерство фінансів наполягає, щоб до 2020 року платили лише 15% студентів.

Разом з тим зріс розмір стипендій: раніше мінімальна становила 840 грн — тепер 1100 грн. Підвищена — 1600 грн. А на природничо-технічних спеціальностях отримуватимуть від 1400 грн до 2036 грн (підвищена).

Для отримання стипендії недостатньо буде мати середній бал понад 4.0. Тепер з’явиться рейтинг Міносвіти, за яким і присуджуватимуть виплати.

До того ж, стипендії розділяються на дві категорії:

  1. академічні (за успішність у навчанні);
  2. соціальні (для соціально незахищених студентів).

Соціальні стипендії зможуть отримувати до 7% людей. Щоб отримати цей тип стипендії студентам потрібно подати спеціальні заяви до своїх вишів у січні-лютому. Їхній розмір буде від 1000 до 2000 грн.

Читайте також:


Соціальна стипендія для студентів буде 1-2 тисячі гривень

Розклад нічних різдвяних трамваїв та святковий графік установ Львова

З нового року у Львові штрафуватимуть власників незареєстрованих собак

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають