LVIV.COM

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок
Наталя Мойсеєнко

Чи мріяв ти колись все кинути і податись світ за очі з одним наплічником за пазухою? Не маючи чіткого плану та уявлення, куди ж врешті-решт тебе приведе дорога. Затяті мандрівники Андрій та Іра, які просто закохані в подорожі і світ навколо, пропонують так і зробити. Тому, поруч із іншими варіантами відпочинку, створили незвичну послугу — “Таємні мандрівки”.


Хто такі Maplost?

Вже понад шість років Андрій Пастернак та Іра Задорожна самостійно вивчають світ і беруть з собою усіх охочих. Для цього і був створений Maplost.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

Вони пропонують іншу туристичну реальність. Їх Maplost — це не турфірма. Вони не користуються послугами конкретних перевізників, не мають домовленостей з певними готелями й ігнорують будь-який туристичний моветон. Кожна їхня подорож — це можливість опинитись в дешевих (в кращому сенсі цього слова), але суперкрутих умовах, побачити щось справді неймовірне і нестандартне. Їх пригоди сплановані до дрібниць, а саме через дрібниці найкраще відчувається нове місто чи країна.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

“Я — Андрій, 28-ми рочків, фанат трішки сумненької, але завжди атмосферної музики, авторського кіно і взагалі затятий візуал. Пізнаю світ через споглядання. Створили MAPLOST з моєю коханою Ірою, яка творить у Львові театр, деколи й кіно, працюючи з соціальними темами”

Крім основних напрямків — а це Ісландія, Норвегія, Грузія та інші — Андрій та Іра мають дещо цікаве для особливо азартних людей. Для тих, хто шукає нових вражень, любить дивуватись і засинати вдома, а прокидатись на березі річки далеко в горах, Maplost пропонує скористатись таємною мандрівкою.

Що це за послуга, кому вона сподобаються та що від неї очікувати, ми розпитали у Андрія Пастернака, співзасновника та натхненника Maplost.

Отже, розкажи за ці таємні мандрівки? Що вони собою представляють?

Андрій: Це такий собі набір для короткої, ретельно нами спланованої подорожі. Зазвичай, це мандрівка на одну-дві ночі, деталі якої пара закоханих чи трійка друзів дізнається в останній момент, за день до від’їзду. І так — при цьому нам треба повністю довіритись. Але в цьому і родзинка — ти до кінця не знаєш куди потрапиш, зате потім насолоджуєшся відпочинком з усіма інструкціями.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

Чому так? Звідки взялась ідея?

Андрій: Зараз час, коли буває важко вирушити у якесь нове місце, не запланувавши все до деталей, та не підглянути що ж там робити. Завдяки різним сервісам можна детально знати, як виглядає житло, де ти будеш снідати і, навіть — чим. Інколи на все це може забракнути зусиль чи часу, інколи — хочеться відчути смак спонтанності і вражатись новому. І тоді на допомогу приходимо ми!

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

“Люблю всякі місцини, де є особлива атмосфера, навіть якщо вони не дуже й далеко. І якщо ця особлива енергетика відчувається, то її відчують й інші. Ми любимо цікаві мандри і споглядати свій дзен”

Місце подорожі завжди таємне?

Андрій: Завжди. До останнього моменту. Ми тримаємо в секреті всі деталі поїздки, повідомляючи мандрівнику лиш час виїзду та що з собою мати. Вже перед виїздом людина отримує чіткі інструкції. Але усі місця, що ви відвідаєте, кожну їжу, яку ви спробуєте, ми дослідили особисто, тому можемо все це радити.

Але ж, напевно, людям частенько буває важко ось так поїхати у невідомість. З цим не виникало проблем? Хто взагалі ваші пілігрими?

Андрій: За відносно недавній час існування цього проекту, а це близько двох років — ми ще вибудовуємо нашу цільову аудиторію, адже вона змінюється в залежності від напрямку поїздки. Для повноцінної навколо-острівної мандрівки довкола Ісландії з поєднанням пустельної медитативної півночі і зеленого яскравого півдня — мандрівник один, а на бюджетні мандрівки, тривалістю до тижня — інший. Але загалом це люди, які шукають класної компанії і організаторів, які не обмежують їх суворим планом. Завдяки досвіду та випробовуванню усього на собі, подорожі є гнучкі і у форматі дружньої пригоди, як от з другом піти у гори. Це якщо говорити за Maplost в цілому. А щодо таємних — до нас приходять, не знаючи, які напрями ми пропонуємо, але завжди знаходять собі щось до душі. За кілька місяців активності пропозиції “Таємна мандрівка”, ми вже відправили в подорожі більше півтора десятка пар. І всі були щасливі.

Таємні мандрівки наразі проводяться лише в межах України, так?

Андрій: Так, таємничість наразі лише Україною. І без нашої участі. Закохані чи друзі вирушають у мандрівку, і проводять час в ній наодинці один з одним. Ми лише попередньо розплановуємо ночівлю і часопроведення, місця відвідин, різні атракції і секретні “точки”. А за кордон наші мандри не таємні, а попередньо відомі. Найбільша цікавість залишається до Ісландії, адже є ряд особливостей і невідомостей у цій прохолодній доісторичній землі. Хоча напрямів у нас декілька і їх кількість все збільшуються.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

Як замовити таку таємну подорож?

Андрій: Для того щоб спробувати усе на собі, слід заповнити анкету у нас на сайті. Ми її вивчемо, зв’яжемось для уточнень, і після погодження всіх деталей щодо очікувань, побажань та можливостей – надсилаємо фірмовий сертифікат поштою. Доречі, часто такі мандрівки у нас замовляють в якості подарунку. За день до мандрівки замовник отримує детальну інструкцію на емейл та карту, звідки та коли вирушати, де ночувати, де харчуватись, що робити та як відірватись. Якщо пара з малечею — з’ясовуємо наскільки активний спосіб подорожі для них прийнятний і ми підбираємо відповідні варіанти. Наразі у нас були лише активні учасники.

І в скільки обійдеться така таємна мандрівка?

Андрій: В залежності від побажань людини щодо місця, умов проживання та інших вхідних даних, ціни будуть різними. В середньому можна орієнтуватись від 3000 грн за двох.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

Піднімемось на метарівень. Хто надихнув вас на цю ідею?

Андрій: Таємні мандрівки — нещодавна ініціатива. Вона існує кілька місяців. А все тому, що ми шукаємо нових емоцій. Нас надихнули забуті часи, коли в мережі неможливо було знайти, як же виглядає та домівка на березі річки, про котру розповідав друг. Бажання мандрувати у невідомість без можливості підглянути на gps орієнтири і просто насолоджуватись новим.

Важко починати щось нове. Тим більше, таку незвичну послугу. Які перепони ви зустріли на момент втілення ідеї?

Андрій: Тут все просто. Перепони — лише власні сумніви. Але тут діє просте і, головне, дієве правило: бери та роби. Головне не міряй сім разів, бо за цей час вже зробить хтось інший.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

А опиши для прикладу якусь з таємних мандрівок, яку ви влаштували? Щоб розуміти, як це відбувається.

Андрій: Цікава була мандрівка закарпатців з Іршави, яких ми відправили в околиці Яремче. Ми дізнались їх вподобання і що вони не бували у Карпатах! Послухавши їх побажання відпочинку, поселили в одне секретне місце, що знаходиться над прірвою річки. Також вони хотіли провести один день активно, тож забезпечили коротким походом класною місцевою стежкою у гори. Люди раділи, навіть відео-відгук нам зняли.

Як взагалі вас люди знаходять? Таємні мандрівки існують не так давно, а вже стільки людей спробували. В чому секрет?

Андрій: Секрету насправді немає. Люди самі нас знаходять переважно через соціальні мережі і особисті поради. Насправді, багато хто виявляє бажання вирушити у такі мандри, адже це цікаво та незвично.

А через що люди найбільше переймаються? Що питають найчастіше під час замовлення послуги?

Андрій: Найпоширеніше запитання — чи житло буде хоч більш-менш прийнятне. Хвилюються, і це зрозуміло, адже рівень комфорту для кожного різний. Але наша натхненниця Іра обирає його як для себе, а в цьому вона майстер. Ми робимо ставку на затишок та лаконічність житла, але при цьому воно має бути дуже комфортним. Тому з цим ніколи не виникало проблем.

Таємна мандрівка — коли не знаєш, куди тебе везуть на відпочинок

“У подорожах зі мною можна гарно посумувати на вершині водоспаду, а з Ірою весело пореготати, хоча часто навпаки”

А якщо помріяти. Які плани на майбутнє?

Андрій: Хочемо більше і все яскравіше мандрувати, влаштувати секретні мандрівки за кордон і допомагати класним людям відкриватись новому.

І наостанок. Дай якусь пораду тим, хто хоче спробувати скористатись вашим таємничим сервісом.

Андрій: Порада одна — вчитись відкриватись новим відчуттям і більше довіряти.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають