LVIV.COM

Суд оштрафував військового комісара Львівщини за публікацію особистих даних призовників у Facebook

Суд оштрафував військового комісара Львівщини за публікацію особистих даних призовників у Facebook

Військового комісара Львівської області Олександра Тіщенка оштрафували на 5,1 тис. грн за публікацію на Facebook понад 15 тис. прізвищ осіб, які ухиляються від призову. Публікація імен призвела до порушення прав призовників, йдеться у постанові суду. Про це повідомляє Zaxid.net із посиланням на ЄДСРС.


Позов на Олександра Тіщенка подало регіональне представництво уповноваженого ВР з прав людини у Львівській області.

«Військовий комісар Львівського обласного військкомату не дотримався порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них, яке проявилось в тому, що 22 листопада 2017 року на офіційній сторінці Львівського обласного військкомату у Facebook було опубліковано списки громадян, які підлягають призову на строкову військову службу і не з’явилися до військового комісаріату», – йдеться в постанові суду.

Військового комісара Львівщини визнали винним у порушенні ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адмінправопорушення (недодержання порядку захисту персональних даних), призначивши йому мінімальний штраф за цією статтею.

Олександр Тіщенко на судове засідання двічі не з’явився, тож справу розглядали без нього. Львівський військкомат має ще час подати апеляцію на постанову Личаківського райсуду Львова.

Після публікації списків ухилянтів сторінка військкомату у Facebook виявилася заблокованою. Військкомат пообіцяв відновити сторінку і знову опублікувати списки призовників, щоправда досі цього не зробив. Стара сторінка військкомату не оновлюється від лютого 2016 року.

Фото: Zaxid.net

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають