LVIV.COM

Staycation – як відпочити у відпустці не залишаючи місто

Staycation - як відпочити у відпустці не залишаючи місто
Наталя Мойсеєнко

Що робити, якщо відпустка є, а грошей, чи бажання кудись їхати – не дуже? Є альтернатива – залишитись вдома. Але, стоп-стоп, не поспішай закочувати очі. Насправді стейкейшн (staycation) – це не лише нове словечко. Це теж відпустка, яка нічим не гірша за поїздку в нове місто.


Це як та сама подорож, тільки без подорожі і вдома. Стейкейшн теж потребує ретельної підготовки та плану. А ще сміливості не піддатись спокусі хоч разок перевірити робочу пошту чи відповісти на робочий дзвінок.

Отже, що таке “стейкейшн”, чому він такий популярний у світі та що взагалі можна робити вдома?

Staycation - новий тип відпочинку, який ти точно спробуєш

Що таке staycation?

Масштабно про staycation заговорили після світової кризи 2008 року. А вже через рік слово було офіційно занесено в словник англійської мови Мерріам-Вебстер. Хоч вперше саме слово прозвучало ще в 1944 році на шпальтах американської газети Cincinnati Enquirer, але без потреби не прижилось. Світова криза внесла свої корективи і слово знову виринуло із небуття. Люди масово почали скорочувати свої статті витрати, тому однією з перших «під ніж» потрапили видатки на відпустку.

Ось тоді і почався справжній бум на відпочинок вдома. Місцева влада (а розпочалось це з Нью-Йорку) активно пропагувала таку «невиїзну» відпустку і були створені цілі рекламні кампанії. Навіть написані різні статті, книги та інструкції по правилах стейкейшн. Бо залишитись на вихідних вдома – це весело, а ось провести в такому режимі хоча б тиждень насправді не так вже й просто.

Головні правила staycation

Staycation - як відпочити у відпустці не залишаючи місто

Налаштуватись на відпочинок

Одразу дай собі установку – жодних робочих питань під час відпустки. Поводься так, як би ти поводився/лась на відпочинку в іншій країні. Видали з телефону усі робочі додатки і попроси друзів поставити на робочу пошту пароль, який вони вам скажуть після закінчення стейкейшн. Також важливо одразу зробити табу на певні види діяльності.

Наприклад, прибирання.

На третій день перебування вдома буде спокуса зробити генеральне прибирання і витерти порохи там, де б ви раніше і не подумали. Замість цього найміть професійне прибирання. Зрештою, коли це собі дозволити, як не на відпочинку? Ну і треба пам’ятати, що staycation – це не сидіння вдома, а лише ночівля у своєму ліжку. Решту часу можна і треба ходити містом, вивчати нові точки та відчути себе домашнім туристом. Можна купити собі новий гель для душу, чи крем для тіла, який ви будете застосовувати під час стейкейшн. Тоді цей запах буде нагадувати про чудові вихідні вдома.

Скласти план відпочинку

Перед поїздкою ти вивчаєш найкращі пропозиції по перельотах, найгарніші готелі, маршрути та принади міста. Якщо стресів від пошуку оптимальних білетів можна уникнути, то полишати себе радості від складання плану місць, де треба побувати, не варто. Запиши собі точки, де завжди хотілось побувати, але завжди не було часу та нагоди. Це можуть бути музеї, виставки, віддалені кав’ярні і навіть банально – різдвяний ярмарок.

Побільше фото

З відпустки ми привозимо чимало фото. Staycation не виняток. Ті ж самі незвичні ракурси та фото смачних круасанів можна знайти і вдома. Дивись на все очима туристів.

Сувеніри

Напевно, жодна відпустка не обходиться без сувенірів та подарунків для рідних. Купи собі додому дизайнерську ламку, про яку давно мріяв/ла. Чи набір хюгних свічок. Новий плед на зиму завжди додає затишку. Купівля «сувенірів» вдома може принести не менше задоволення.

День спа

Сходи в басейн, чи сауну. Запишись на косметологічну процедуру чи догляд за волоссям в салоні краси, на який завжди шкода грошей. Або взагалі можна відправитись на спа-день в Трускавець – там чимало готелів пропонують погодинну оплату за користування басейном та саунами.

Книги

В поїздках ми багато читаємо. Тому прикупи собі заздалегідь кілька книг, які хочеш прочитати. І насолодись цими митями сповна. Якраз і новий теплий плед знадобиться. А ще гірлянди та гаряче какао з маршмелоу.

Дослідити місцеву кухню

Вивчи колорит місцевої кухні. Коли ти востаннє ходив на вечерю кудись в новий заклад? Шукай щось нове та цікаве по відгуках та порадах. І краще десь далі від дому.

Запросити друзів

Одна з переваг staycation – це можливість розділити свої домашні пригоди з друзями. Приготуй неспішно святкову вечерю та збери за одним столом усіх, кого так давно хотів/ла бачити. Або разом відвідайте затишний ресторан.

З’їздити за місто

Коли ще досліджувати нові цікаві місця за містом як не під час staycation? Запасайся термосом з гарячим чаєм і відправляйся на прогулянку зимовим лісом. Або можна відвідати новий ресторан за містом. Одним словом, жодних обмежень.

Ще 14 ідей для staycation:

 1. Сніданок в новому місці
 2. Спробувати новий вид фітнесу
 3. Відіспатись
 4. Сходити в кіно серед білого дня, або в театр
 5. Сходити на каток
 6. З’їздити на козячу ферму
 7. Влаштувати собі і друзям дегустацію сирів/вин
 8. Влаштувати ніч кіноманів
 9. Взяти уроки малювання
 10. Купити книгу Awesome Lviv і відвідати усі точки
 11. Влаштувати зимовий пікнік
 12. Записатись на справжню екскурсію містом
 13. Скласти особистий рейтинг, де роблять найсмачніші бургери/каву/форшмак тощо.
 14. Зробити манікюр, нову стрижку

Переваги staycation:

 • Відсутні стреси та джетлаги від перельотів і переїздів
 • Менша стаття витрат
 • Можна побачити місто під новим ракурсом
 • Не треба перейматись погодою та кількістю речей, що ви берете з собою
 • Немає нав’язливих незнайомців
 • Не треба перейматись через можливі форс-мажори відпустки (відмінений політ, застуда, чи загублений багаж)
 • Не треба відпочивати після відпочинку (давайте визнаймо: відпочинок – це досить виснажливо)
 • Можна спробувати нові процедури
 • В домі з’являться нові речі

Недоліки staycation:

 • Спокуса зануритись в робочі процеси
 • Це все ж таки дім і можна легко піддатись домашнім клопотам
 • Треба наважитись витрачати гроші на незвичні речі
Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають